Tape Trophy Sat 23rd January 2010 - Furzefield JADE
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  5 Siobhan Gallagher      
  Under 11        19.18      
2 Freestyle Boys  25m  4 James Woodward      
           18.28      
3 Backstroke Girls  25m  4 Bethany Wilderspin      
  Under 12        23.13   Results  
4 Backstroke Boys  25m  6 Christopher Thorn    1st Watford 96
           26.58   2nd Potters Bar Blue 120
5 Breaststroke Girls  50m  5 Amanda Hunt   3rd Cheshunt 133
  Under 13        47.62 (22.18 / 25.44) 4th Letchworth 208
6 Breaststroke Boys  50m  DQ Paul Blakemore   5th Potters Bar Jade 211
           54.84  start (26.51 / 28.29) 6th Broxbourne 254
7 Freestyle Girls  25m  3 Abbie Longley      
  9 Years        22.36    First Places 0
8 Freestyle Boys  25m  6 Tomas Hay    Personal Bests (Red) 47
           24.76    No Previous Times (Green) 7
9 Butterfly Girls  25m  6 Amelia Hardy      
  Under 11        27.66      
10 Butterfly Boys  25m  4 Nicholas Formby      
           23.62      
11 Freestyle Girls  25m  5 Claudia Hawkins      
  Under 12       18.52      
12 Freestyle Boys  25m  5 Mackenzie Killick      
           19.30      
13 Backstroke Girls  50m  4 Claire Dean      
  Under 13        42.17 (19.78 / 22.39)    
14 Backstroke Boys  50m  5 Paul Blakemore      
           46.78 (22.12 / 24.66)    
15 Freestyle Relay Girls  4x25m  5 Abbie Longley Georgina Tallon Madeleine Formby Stephanie Tallon
  9 Years        23.72      
                 
                 
16 Freestyle Relay Boys  4x25m  3 Edward Burt Lawrence Gallagher Tomas Hay George Hawkins
           23.15  22.74  29.21  20.49
                 
                 
17 Medley Relay Girls  4x25m  4 Georgina Tallon Amelia Hardy Siobhan Gallagher Rachel Connery
  Under 11        25.37  31.37  23.85  18.88
                 
                 
18 Medley Relay Boys  4x25m  3 Mackenzie Killick Josef Wheeler James Woodward Nicholas Formby
           27.87  26.31  22.19  19.56
                 
                 
19 Freestyle Relay Girls  4x25m  6 Kayleigh Monery Claudia Hawkins Eleanor Lawson Bethany Wilderspin
  Under 12        18.91  19.43  19.64  24.29
                 
                 
20 Freestyle Relay Boys  4x25m  5 Christopher Thorn Dov Green Mackenzie Killick James Woodward
          21.55  22.80  20.97  18.13
                 
                 
21 Medley Relay Girls  4x25m  3 Rebecca Hurley Annie Thorn Claire Dean Amanda Hunt
  Under 13        20.48  24.18  18.94  16.87
                 
                 
22 Medley Relay Boys  4x25m  3 Ruari Burns Nicholas Demetriou Nicholas Formby Paul Blakemore
           21.00  21.75  23.72  18.25
                 
                 
23 Backstroke Girls  25m  5 Abbie Longley      
  9 Years        28.36      
24 Backstroke Boys  25m  3 Lawrence Gallagher      
           24.32      
25 Breaststroke Girls  25m  5 Siobhan Gallagher      
  Under 11        28.09      
26 Breaststroke Boys  25m  4 Josef Wheeler      
           26.43      
27 Butterfly Girls  25m  6 Eleanor Lawson      
  Under 12        25.08      
28 Butterfly Boys  25m  6 James Woodward      
           22.02      
29 Freestyle Girls  50m  4 Annie Thorn      
  Under 13        37.55 (17.93 / 19.62)    
30 Freestyle Boys  50m  3 Nicholas Demetriou      
           34.56 (16.33 / 18.23)    
31 Breaststroke Girls  25m  2 Madeleine Formby      
  9 Years        31.39      
32 Breaststroke Boys  25m  6 Edward Burt      
           37.28      
33 Backstroke Girls  25m  3 Rachel Connery      
  Under 11        22.46      
34 Backstroke Boys  25m  6 Dov Green      
           30.87      
35 Breaststroke Girls  25m  5 Kayleigh Monery      
  Under 12        24.98      
36 Breaststroke Boys  25m  DQ Christopher Thorn      
           30.48  start      
37 Butterfly Girls  50m  4 Rebecca Hurley      
  Under 13        42.17 (18.62 / 23.55)    
38 Butterfly Boys  50m  4 Ruari Burns      
           49.29 (22.60 / 26.69)    
39 Special Relay Girls  4x25m  3 Stephanie Tallon Abbie Longley Madeleine Formby Georgina Tallon
  9 Years        25.07  33.21  25.73  24.97
                 
                 
40 Special Relay Boys  4x25m  4 Tomas Hay Edward Burt George Hawkins Lawrence Gallagher
           26.70  37.54  21.06  23.36
                 
                 
41 Freestyle Relay Girls  4x25m  5 Rachel Connery Amelia Hardy Siobhan Gallagher Stephanie Tallon
  Under 11        19.24  25.57  19.77  25.34
                 
                 
42 Freestyle Relay Boys  4x25m  3 Mackenzie Killick James Woodward Christopher Thorn Josef Wheeler
           19.69  19.10  22.15  21.88
                 
                 
43 Medley Relay Girls  4x25m  4 Eleanor Lawson Claudia Hawkins Kayleigh Monery Bethany Wilderspin
  Under 12        25.05  27.31  22.26  24.15
                 
                 
44 Medley Relay Boys  4x25m  DQ Mackenzie Killick Nicholas Formby Josef Wheeler Dov Green
           27.82  26.93  28.66  arms  23.20
                 
                 
45 Freestyle Relay Girls  4x25m  3 Rebecca Hurley Annie Thorn Claire Dean Amanda Hunt
  Under 13        17.24  18.65  16.08  17.82
                 
                 
46 Freestyle Relay Boys  4x25m  4 Paul Blakemore Ruari Burns Nicholas Formby Nicholas Demetriou
           18.01  18.28  19.22  15.30
                 
                 
47 Squadron Mixed  8x25m  4 Abbie Longley Rachel Connery Kayleigh Monery Claire Dean
           23.45  19.64  18.50  16.46
                 
                 
          George Hawkins Mackenzie Killick James Woodward Nicholas Demetriou
           22.16  19.80  19.09  14.60