Tape Trophy Sat 24th January 2009 - Furzefield JADE
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  5 Ashleigh Hastings      
  9 Years       22.18      
2 Freestyle Boys  25m  5 Matthew Dennis   Result  
          22.72    1st Stevenage 96
3 Freestyle Girls  25m  4 Lucy Fishpool    2nd Potters Bar Blue 117
  Under 11       20.20    3rd Bushey 190
4 Freestyle Boys  25m  5 Daniel Hails    4th Cheshunt 192
          23.80    5th Broxbourne 223
5 Backstroke Girls  25m  5 Caitlin Creeley    6th Potters Bar Jade 251
  Under 12       20.35      
6 Backstroke Boys  25m  3 Paul Blakemore    First Places 0
          20.37    Personal Bests 47
7 Breaststroke Girls  50m  4 Samantha Burt      
  Under 13       49.31 (22.91 / 26.40)    
8 Breaststroke Boys  50m  5 Xavier Hickman      
          51.98 (23.82 / 28.16)    
9 Butterfly Girls  25m  5 Amelia Hardy      
  9 Years       31.34      
10 Butterfly Boys  25m  DQ Josef Wheeler      
          33.87 uneven arms      
11 Butterfly Girls  25m  5 Kayleigh Monery      
  Under 11       25.97      
12 Butterfly Boys  25m  6 Gregor Mackay      
          28.43      
13 Freestyle Girls  25m  3 Rebecca Hurley      
  Under 12       16.55      
14 Freestyle Boys  25m  DQ Oliver Formby      
          18.99 Start      
15 Backstroke Girls  50m  4 Abigail Wilderspin      
  Under 13       40.08 (00.00 / 40.08)    
16 Backstroke Boys  50m  DQ Nicholas Tetlow      
          46.91 turn (23.22 / 23.69)    
17 Freestyle Relay Girls  4x25m  4 Phoebe Tomlin Ashleigh Hastings Amelia Hardy Lauren Andrew
  9 Years       22.16 22.10 28.24 23.41
                 
                 
18 Freestyle Relay Boys  4x25m  3 Josef Wheeler Mackenzie Killick Nicholas Formby Ben Sweet
          22.83 22.69 22.19 25.33
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x25m  5 Lucy Fishpool Kayleigh Monery Claudia Hawkins Lauren Andrew
  Under 11       27.40 27.93 26.77 25.62
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x25m  6 Matthew Dennis Nicholas Formby Daniel Hails Gregor Mackay
          23.76 28.19 32.61 18.91
                 
                 
21 Freestyle Relay Girls  4x25m  6 Rebecca Hurley Amanda Hunt Elise Jones Caitlin Creeley
  Under 12       17.13 19.69 24.64 18.49
                 
                 
22 Freestyle Relay Boys  4x25m  5 Oliver Formby Paul Blakemore Mackenzie Killick Daniel Hails
          20.54 18.03 23.44 25.58
                 
                 
23 Medley Relay Girls  4x25m  6 Annie Shewell-Cooper Abigail Wilderspin Samantha Burt Amanda Hunt
  Under 13       21.20 24.92 20.29 17.10
                 
                 
24 Medley Relay Boys  4x25m  5 Paul Blakemore Xavier Hickman Nicholas Tetlow Alex Shad
          22.06  23.15 26.29  19.56
                 
                 
25 Breaststroke Girls  25m  6 Amelia Hardy      
  9 Years       35.50      
26 Breaststroke Boys  25m  DQ Josef Wheeler      
          32.94 hands past hips      
27 Breaststroke Girls  25m  6 Claudia Hawkins      
  Under 11       31.75      
28 Breaststroke Boys  25m  DQ Gregor Mackay      
          31.99 stroke cycle      
29 Butterfly Girls  25m  3 Rebecca Hurley      
  Under 12       19.86      
30 Butterfly Boys  25m  6 Oliver Formby      
          28.86      
31 Freestyle Girls  50m  3 Abigail Wilderspin      
  Under 13       36.50 (17.70 / 18.80)    
32 Freestyle Boys  50m  3 Xavier Hickman      
          38.34 (18.56 / 19.78)    
33 Backstroke Girls  25m  4 Phoebe Tomlin      
  9 Years       24.74      
34 Backstroke Boys  25m  4 Ben Sweet      
          26.29      
35 Backstroke Girls  25m  6 Elise Jones      
  Under 11       26.67      
36 Backstroke Boys  25m  5 Nicholas Formby      
          25.85      
37 Breaststroke Girls  25m  4 Amanda Hunt      
  Under 12       23.91      
38 Breaststroke Boys  25m  6 Paul Blakemore      
          26.42      
39 Butterfly Girls  50m  6 Annie Shewell-Cooper      
  Under 13       44.04 (20.06 / 23.98)    
40 Butterfly Boys  50m  5 Alex Shad      
          56.42 (24.87 / 31.55)    
41 Special Relay Girls  4x25m  3 Ashleigh Hastings Amelia Hardy Lauren Andrew Phoebe Tomlin
  9 Years       25.96 34.82 25.89 24.95
                 
                 
42 Special Relay Boys  4x25m  DQ Mackenzie Killick Matthew Dennis Ben Sweet Nicholas Formby
          31.44 38.25 hands past hips 25.52 22.40
                 
                 
43 Freestyle Relay Girls  4x25m  5 Elise Jones Claudia Hawkins Ashleigh Hastings Kayleigh Monery
  Under 11       23.46 23.70 23.74 27.51
                 
                 
44 Freestyle Relay Boys  4x25m  6 Daniel Hails Ben Sweet Gregor Mackay Mackenzie Killick
          25.39 25.44 20.87 24.21
                 
                 
45 Medley Relay Girls  4x25m  DQ Rebecca Hurley Caitlin Creeley Amanda Hunt Lucy Fishpool
  Under 12       21.10 23.69 21.81 arms 20.55
                 
                 
46 Medley Relay Boys  4x25m  6 Josef Wheeler Oliver Formby Paul Blakemore Matthew Dennis
          29.98 25.38 23.53 24.42
                 
                 
47 Freestyle Relay Girls  4x25m  3 Abigail Wilderspin Annie Shewell-Cooper Samantha Burt Caitlin Creeley
  Under 13       16.88 16.71 17.82 17.60
                 
                 
48 Freestyle Relay Boys  4x25m  DQ Alex Shad Xavier Hickman Oliver Formby Nicholas Tetlow
          20.41 start  17.74 20.64 17.42
                 
                 
49 Squadron Mixed  8x25m  6 Ashleigh Hastings Lucy Fishpool Rebecca Hurley Annie Shewell-Cooper
          23.07 22.00 17.21 17.61
                 
                 
          Matthew Dennis Alex Shad Paul Blakemore Nicholas Tetlow
          25.57 20.10 18.61 17.69