Tape Trophy Sat 23rd January 2010 - Furzefield BLUE
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  3 Jessica Hurley      
  Under 11        17.12      
2 Freestyle Boys  25m  1 David Shipman      
           17.22      
3 Backstroke Girls  25m  5 Lucy Fishpool      
  Under 12        23.26   Results  
4 Backstroke Boys  25m  2 Luke Maddock-Lyon    1st Watford 96
           20.96   2nd Potters Bar Blue 120
5 Breaststroke Girls  50m  4 Samantha Over   3rd Cheshunt 133
  Under 13        47.20 (21.77 / 25.43) 4th Letchworth 208
6 Breaststroke Boys  50m  2 Oliver Formby   5th Potters Bar Jade 211
           49.52 (23.36 / 26.16) 6th Broxbourne 254
7 Freestyle Girls  25m  2 Emilea Read-Letts      
  9 Years        20.45    First Places 15
8 Freestyle Boys  25m  1 Morgan Newman    Personal Bests (Red) 34
           18.69    No Previous Times (Green) 1
9 Butterfly Girls  25m  2 Darica Au      
  Under 11        20.47      
10 Butterfly Boys  25m  1 Ben Harrison      
           20.14      
11 Freestyle Girls  25m  4 Natalie Stanbrook      
  Under 12        17.82      
12 Freestyle Boys  25m  3 Gregor Mackay      
           17.44      
13 Backstroke Girls  50m  2 Anna Church      
  Under 13        40.16 (20.20 / 19.96)    
14 Backstroke Boys  50m  2 Joshua Higgins      
           41.12 (21.03 / 20.09)    
15 Freestyle Relay Girls  4x25m  2 Ella Batten Georgianna Balchin Sorcha Vieyra Emilea Read-Letts
  9 Years        22.32 19.35 23.69 21.16
                 
                 
16 Freestyle Relay Boys  4x25m  1 Greg Hurley Jordan Seal Ben Harrison Morgan Newman
           19.41 18.68 18.20 19.47
                 
                 
17 Medley Relay Girls  4x25m  3 Darica Au Jessica Hurley Rachel Dean Lauren Andrew
  Under 11        22.73 24.69 22.80 19.89
                 
                 
18 Medley Relay Boys  4x25m  2 David Shipman Jack Shewell-Cooper Luke Maddock-Lyon Jack Higgins
           25.28 23.31 22.07 18.03
                 
                 
19 Freestyle Relay Girls  4x25m  2 Tamzin Luftig Natalie Stanbrook Lucy Fishpool Andrea Houben
  Under 12        17.58 18.37 19.14 15.49
                 
                 
20 Freestyle Relay Boys  4x25m  1 Matthew Papa Gregor Mackay Lorcan Vieyra Luke Maddock-Lyon
           17.61 17.59 18.42 16.55
                 
                 
21 Medley Relay Girls  4x25m  DQ Georgina Lawson Katie Gormley Samantha Over Anna Church
  Under 13        17.64 21.31  legs 18.68 17.08
                 
                 
22 Medley Relay Boys  4x25m  DQ Joshua Higgins Oliver Formby Kaywon Alekasir Jack Higgins
           20.16 23.29  legs 18.53  18.53
                 
                 
23 Backstroke Girls  25m  1 Georgianna Balchin      
  9 Years        23.80      
24 Backstroke Boys  25m  2 Jordan Seal      
           23.00      
25 Breaststroke Girls  25m  3 Rachel Dean      
  Under 11        26.52      
26 Breaststroke Boys  25m  1 Lorcan Vieyra      
           23.03      
27 Butterfly Girls  25m  3 Tamzin Luftig      
  Under 12        19.66      
28 Butterfly Boys  25m  2 Jack Shewell-Cooper      
           19.94      
29 Freestyle Girls  50m  2 Katie Gormley      
  Under 13        34.64 (00.00 / 34.64)    
30 Freestyle Boys  50m  4 Kaywon Alekasir      
           36.79 (17.41 / 19.38)    
31 Breaststroke Girls  25m  DQ Ella Batten      
  9 Years        26.24  legs      
32 Breaststroke Boys  25m  1 Greg Hurley      
           26.67      
33 Backstroke Girls  25m  4 Lauren Andrew      
  Under 11        23.32      
34 Backstroke Boys  25m  1 Jack Higgins      
           21.54      
35 Breaststroke Girls  25m  1 Andrea Houben      
  Under 12        18.68      
36 Breaststroke Boys  25m  DQ Matthew Papa      
           24.40  start      
37 Butterfly Girls  50m  1 Georgina Lawson      
  Under 13        36.88 (17.07 / 19.81)    
38 Butterfly Boys  50m  2 Kaywon Alekasir      
           44.51 (20.26 / 24.25)    
39 Special Relay Girls  4x25m  DQ Emilea Read-Letts Sorcha Vieyra Ella Batten Georgianna Balchin
  9 Years        26.70 30.78  legs 23.06 20.63
                 
                 
40 Special Relay Boys  4x25m  1 Morgan Newman Greg Hurley Jordan Seal Ben Harrison
           24.99 26.88 19.26 18.42
                 
                 
41 Freestyle Relay Girls  4x25m  2 Lauren Andrew Jessica Hurley Rachel Dean Darica Au
  Under 11        19.80 17.98 18.34 18.69
                 
                 
42 Freestyle Relay Boys  4x25m  1 Luke Maddock-Lyon David Shipman Lorcan Vieyra Jack Shewell-Cooper
           17.39 17.53 18.53 17.64
                 
                 
43 Medley Relay Girls  4x25m  2 Tamzin Luftig Natalie Stanbrook Andrea Houben Lucy Fishpool
  Under 12        22.32 25.88 17.19 19.70
                 
                 
44 Medley Relay Boys  4x25m  2 Gregor Mackay Jack Higgins Matthew Papa Jack Shewell-Cooper
           24.26 24.54 21.49 16.94
                 
                 
45 Freestyle Relay Girls  4x25m  1 Samantha Over Anna Church Katie Gormley Georgina Lawson
  Under 13        16.01 17.08 16.02 15.52
                 
                 
46 Freestyle Relay Boys  4x25m  2 Oliver Formby Matthew Papa Joshua Higgins Kaywon Alekasir
           17.78  17.78 17.10 16.62
                 
                 
47 Squadron Mixed  8x25m  1 Georgianna Balchin Jessica Hurley Andrea Houben Georgina Lawson
           20.18 18.13 15.48 15.18
                 
                 
          Ben Harrison Luke Maddock-Lyon Jack Shewell-Cooper Kaywon Alekasir
           18.18 17.68 16.93 16.52