Tape Trophy Sat 24th January 2009 - Furzefield BLUE
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  3 Rachel Dean      
  9 Years       20.36      
2 Freestyle Boys  25m  1 Jack Higgins   Result  
          19.15    1st Stevenage 96
3 Freestyle Girls  25m  1 Hannah Knibb    2nd Potters Bar Blue 117
  Under 11       17.78    3rd Bushey 190
4 Freestyle Boys  25m  3 Lorcan Vieyra    4th Cheshunt 192
          19.95    5th Broxbourne 223
5 Backstroke Girls  25m  1 Anna Church    6th Potters Bar Jade 251
  Under 12       18.83      
6 Backstroke Boys  25m  1 Joshua Higgins    First Places 17
          20.01    Personal Bests 34
7 Breaststroke Girls  50m  2 Katie Gormley      
  Under 13       48.59 (23.11 / 25.48)    
8 Breaststroke Boys  50m  1 Michael Batey      
          45.12 (21.15 / 23.97)    
9 Butterfly Girls  25m  3 Darica Au      
  9 Years       22.20      
10 Butterfly Boys  25m  2 Jack Shewell-Cooper      
          20.91      
11 Butterfly Girls  25m  2 Tamzin Luftig      
  Under 11       20.39      
12 Butterfly Boys  25m  5 Matthew Papa      
          24.56      
13 Freestyle Girls  25m  1 Georgina Lawson      
  Under 12       15.78      
14 Freestyle Boys  25m  1 Kaywon Alekasir      
          16.44      
15 Backstroke Girls  50m  3 Michelle Mitchell      
  Under 13       38.55 (20.70 / 17.85)    
16 Backstroke Boys  50m  1 Aryan Alekasir      
          41.28 (21.07 / 20.21)    
17 Freestyle Relay Girls  4x25m  2 Rachel Dean Darica Au Rachel Connery Jessica Hurley
  9 Years       21.24 20.32 21.99 17.26
                 
                 
18 Freestyle Relay Boys  4x25m  DQ Jack Higgins Luke Maddock-Lyon David Shipman Jack Shewell-Cooper
          20.12 18.11 19.75 17.50 T/O
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x25m  2 Hannah Knibb Tamzin Luftig Andrea Houben Bethany Wilderspin
  Under 11       21.88 25.68 19.20 20.80
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x25m  3 Luke Maddock-Lyon James Cubin Matthew Papa Lorcan Vieyra
          22.04 27.04 25.06 21.53
                 
                 
21 Freestyle Relay Girls  4x25m  1 Claire Dean Samantha Over Anna Church Georgina Lawson
  Under 12       16.86 17.34 16.31 16.31
                 
                 
22 Freestyle Relay Boys  4x25m  2 Callum Quilter Joshua Higgins James Cubin Kaywon Alekasir
          17.76 18.37 20.67 16.71
                 
                 
23 Medley Relay Girls  4x25m  4 Michelle Mitchell Claire Dean Samantha Over Katie Gormley
  Under 13       18.62 23.35 19.97 17.28
                 
                 
24 Medley Relay Boys  4x25m  3 Michael Batey Robert McLean Ross Willoughby-Young Aryan Alekasir
          21.76  23.17 20.93  16.07
                 
                 
25 Breaststroke Girls  25m  2 Jessica Hurley      
  9 Years       25.74      
26 Breaststroke Boys  25m  2 Jack Shewell-Cooper      
          24.66      
27 Breaststroke Girls  25m  1 Andrea Houben      
  Under 11       21.09      
28 Breaststroke Boys  25m  4 Matthew Papa      
          26.29      
29 Butterfly Girls  25m  1 Georgina Lawson      
  Under 12       17.89      
30 Butterfly Boys  25m  4 Callum Quilter      
          22.72      
31 Freestyle Girls  50m  4 Claire Dean      
  Under 13       37.40 (17.75 / 19.65)    
32 Freestyle Boys  50m  4 Ross Willoughby-Young      
          38.60 (18.06 / 20.54)    
33 Backstroke Girls  25m  1 Jessica Hurley      
  9 Years       22.54      
34 Backstroke Boys  25m  2 Luke Maddock-Lyon      
          22.88      
35 Backstroke Girls  25m  1 Andrea Houben      
  Under 11       21.39      
36 Backstroke Boys  25m  4 James Cubin      
          25.78      
37 Breaststroke Girls  25m  3 Samantha Over      
  Under 12       23.25      
38 Breaststroke Boys  25m  5 Lorcan Vieyra      
          25.82      
39 Butterfly Girls  50m  1 Michelle Mitchell      
  Under 13       38.58 (00.00 / 38.58)    
40 Butterfly Boys  50m  4 Robert McLean      
          46.96 (20.91 / 26.05)    
41 Special Relay Girls  4x25m  1 Darica Au Rachel Dean Jessica Hurley Rachel Connery
  9 Years       25.28 28.84 18.60 21.56
                 
                 
42 Special Relay Boys  4x25m  2 Jack Higgins Jack Shewell-Cooper Luke Maddock-Lyon David Shipman
          23.64 24.75 18.22 20.58
                 
                 
43 Freestyle Relay Girls  4x25m  2 Bethany Wilderspin Tamzin Luftig Andrea Houben Hannah Knibb
  Under 11       21.14 19.95 17.46 18.32
                 
                 
44 Freestyle Relay Boys  4x25m  4 Lorcan Vieyra James Cubin David Shipman Matthew Papa
          21.26 21.46 21.09 19.25
                 
                 
45 Medley Relay Girls  4x25m  1 Georgina Lawson Katie Gormley Claire Dean Anna Church
  Under 12       19.13 24.09 20.29 16.80
                 
                 
46 Medley Relay Boys  4x25m  4 Joshua Higgins Jack Higgins Kaywon Alekasir Callum Quilter
          21.09 28.10 18.95 18.47
                 
                 
47 Freestyle Relay Girls  4x25m  2 Katie Gormley Samantha Over Anna Church Michelle Mitchell
  Under 13       18.06 17.10 17.00 15.90
                 
                 
48 Freestyle Relay Boys  4x25m  2 Michael Batey Ross Willoughby-Young Robert McLean Aryan Alekasir
          16.42  18.09 17.81 15.57
                 
                 
49 Squadron Mixed  8x25m  1 Jessica Hurley Andrea Houben Georgina Lawson Michelle Mitchell
          18.28 17.66 16.62 15.99
                 
                 
          Jack Shewell-Cooper Matthew Papa Kaywon Alekasir Aryan Alekasir
          18.59 18.91 16.70 15.46