Speedo Round 1 - Sat 13th October 2007 6.15pm at Hitchin
No Event   Dist Pos  Swimmer           
1 Ind. Medley Girls 200m NS            
  Open                  
2 Ind. Medley Boys 200m 1  Wray Shewell-Cooper           
           2:26.86           
3 Freestyle Relay Girls 4x50m 4  Anna Church   Samantha Over   Annie Shewell-Cooper   Natalie Connor     
  9-11        37.41  42.30  40.37  33.84    
4 Freestyle Relay Boys 4x50m 3  Ross Willoughby-Young   Michael Batey   Robert McLean   Richard Mills     
           38.51  36.97  43.06  38.35    
5 Medley Relay Girls 4x50m 3  Amanda Healy   Gabriella Fenwick   Brooke Killick   Ellen Hunt     
  13 and under        40.69  45.25  37.51  34.37    
6 Medley Relay Boys 4x50m 3  Connor Creeley   Todd Chadwell   Oliver James   Robert Branch     
           38.08  43.28  39.64  35.30    
7 Freestyle Relay Girls 4x50m 5  Sophie Connor   Megan Hardy   Gabriella Fenwick   Ellen Hunt     
  15 and under        31.02  35.52  34.34  37.66    
8 Freestyle Relay Boys 4x50m 4  Frankie Fenwick   Sebastian O'Connell   Matthew Kenealy   Lewis Taylor     
           28.81  28.61  36.55  35.20    
9 Medley Relay Girls 4x50m 5  Laura Fairhead   Megan Hardy   Kate Gardner   Sophie Connor     
  Open        35.14  48.77  32.53  32.67    
10 Medley Relay Boys 4x50m 4  Jake Killick   Wray Shewell-Cooper   Simon Wright   Frankie Fenwick     
           34.83  34.64  32.14  29.72    
11 Backstroke Girls 50m 5  Annie Shewell-Cooper           
  10-11        48.22  (0.00 / 48.22)         
12 Backstroke Boys 50m 3  Ross Willoughby-Young           
           48.92  (0.00 / 48.92)         
13 Breaststroke Girls 100m 4  Brooke Killick           
  13 and under        1:28.62   (41.28 / 47.34)      1st Saxon Crown   251  
14 Breaststroke Boys 100m DQ  Todd Chadwell        2nd Hitchin   227  
           1:37.57   (44.60 / 52.97)      3rd Canvey Island   181  
15 Backstroke Girls 100m 4  Sophie Connor        4th Potters Bar   157  
  15 and under        1:19.83   (38.90 / 40.93)      5th Sudbury   155  
16 Backstroke Boys 100m 1  Sebastian O'Connell           
           1:13.07   (35.18 / 37.89)     First Places   7  
17 Butterfly Girls 100m 1  Kate Gardner       Personal Bests   33  
  Open        1:12.58   (33.44 / 39.14)         
18 Butterfly Boys 100m 5  Simon Wright           
           1:10.47   (32.51 / 37.96)         
19 Butterfly Girls 50m 1  Natalie Connor           
  10-11        39.22          
20 Butterfly Boys 50m 3  Robert McLean           
           49.29          
21 Backstroke Girls 100m 5  Amanda Healy           
  13 and under        1:31.07   (43.12 / 47.95)         
22 Backstroke Boys 100m 3  Connor Creeley           
           1:24.82   (40.46 / 44.36)         
23 Butterfly Girls 100m 1  Sophie Connor           
  15 and under        1:14.47   (34.68 / 39.79)         
24 Butterfly Boys 100m 5  Lewis Taylor           
           1:33.68   (41.86 / 51.82)         
25 Backstroke Girls 100m 1  Laura Fairhead           
  Open        1:13.72   (36.74 / 36.98)         
26 Backstroke Boys 100m 5  Jake Killick           
           1:16.37   (36.53 / 39.84)         
27 Breaststroke Girls 50m 5  Samantha Over           
  10-11        55.58          
28 Breaststroke Boys 50m DQ  Michael Batey           
           49.48          
29 Butterfly Girls 100m 5  Amanda Healy           
  13 and under        1:45.22   (47.04 / 58.18)         
30 Butterfly Boys 100m 5  Oliver James           
           1:35.47   (41.59 / 53.88)         
31 Freestyle Girls 100m 5  Gabriella Fenwick           
  15 and under        1:16.59   (35.91 / 40.68)         
32 Freestyle Boys 100m 4  Frankie Fenwick           
           1:07.98   (30.84 / 37.14)         
33 Breaststroke Girls 100m DQ  Kate Gardner           
  Open        1:25.06   (39.86 / 45.20)         
34 Breaststroke Boys 100m 3  Wray Shewell-Cooper           
           1:16.31   (36.30 / 40.01)         
35 Freestyle Girls 50m 1  Natalie Connor           
  10-11        34.17          
36 Freestyle Boys 50m 3  Richard Mills           
           38.96          
37 Freestyle Girls 100m 3  Brooke Killick           
  13 and under        1:08.36   (32.58 / 35.78)         
38 Freestyle Boys 100m 3  Connor Creeley           
           1:09.86   (32.14 / 37.72)         
39 Breaststroke Girls 100m 5  Megan Hardy           
  15 and under        1:44.94   (49.54 / 55.40)         
40 Breaststroke Boys 100m 3  Sebastian O'Connell           
           1:25.65   (40.03 / 45.62)         
41 Freestyle Girls 100m 2  Laura Fairhead           
  Open        1:05.86   (0.00 / 65.86)         
42 Freestyle Boys 100m 4  Jake Killick           
           59.97  (28.35 / 31.62)         
43 Medley Relay Girls 4x50m DQ  Annie Shewell-Cooper   Samantha Over   Natalie Connor   Anna Church     
  9-11        48.95  56.61  41.59  37.42    
44 Medley Relay Boys 4x50m 3  Richard Mills   Michael Batey   Robert McLean   Ross Willoughby-Young     
           49.59  50.13  53.92  38.19    
45 Freestyle Relay Girls 4x50m 4  Brooke Killick   Ellen Hunt   Emma Shewell-Cooper   Gabriella Fenwick     
  13 and under        32.02  38.16  34.90  34.96    
46 Freestyle Relay Boys 4x50m 4  Connor Creeley   Oliver James   Matthew Kenealy   Todd Chadwell     
           31.49  33.99  35.48  33.44    
47 Medley Relay Girls 4x50m 5  Emma Shewell-Cooper   Megan Hardy   Sophie Connor   Amanda Healy     
  15 and under        43.00  49.52  34.68  36.48    
48 Medley Relay Boys 4x50m 5  Sebastian O'Connell   Frankie Fenwick   Lewis Taylor   Robert Branch     
           34.49  40.55  40.79  35.97    
49 Freestyle Relay Girls 6x50m 3  Kate Gardner   Gabriella Fenwick   Brooke Killick   Megan Hardy   Sophie Connor   Laura Fairhead 
  Open        30.13  34.54  31.78  36.55  29.92  29.65
50 Freestyle Relay Boys 6x50m 4  Jake Killick   Wray Shewell-Cooper   Todd Chadwell   Sebastian O'Connell   Simon Wright   Frankie Fenwick 
           28.21  27.09  33.02  28.70  28.26  28.29