Speedo Round 1 - 14th October 2006 - Furzefield
No Event   Dist Pos  Swimmer           
1 Ind. Medley Girls 200m 5  Rachel Cunnane           
  Open        2:49.94   (36.00 / 43.56 / 49.44 / 40.82)         
2 Ind. Medley Boys 200m 3  Jake Killick           
           2:31.18   (32.16 / 38.87 / 45.95 / 34.21)         
3 Freestyle Relay Girls 4x50m 2  Lucy Theobald   Jade Murphy   Annie Shewell-Cooper   Natalie Connor     
  9-11        38.48  38.46  41.40  33.87    
4 Freestyle Relay Boys 4x50m 4  Todd Chadwell   Mark Serafinowicz   Peter Alves-Attree   Richard Mills     
           35.88  41.31  40.68  40.64    
5 Medley Relay Girls 4x50m 2  Amanda Healy   Brooke Killick   Sophie Connor   Lauren Murphy     
  13 and under        42.68  41.70  33.61  34.68    
6 Medley Relay Boys 4x50m 5  Richard Mills   Connor Creeley   Adam Theobald   Peter Alves-Attree     
           51.74  43.70  36.80  39.04    
7 Freestyle Relay Girls 4x50m 2  Danielle Smith   Lucy Middleton   Rachel Cunnane   Kate Gardner     
  15 and under        31.31  32.81  32.52  29.65    
8 Freestyle Relay Boys 4x50m 3  Sebastian O'Connell   Frankie Fenwick   Adam Simpson   Simon Wright     
           30.24  29.03  31.93  28.83    
9 Medley Relay Girls 4x50m 1  Laura Fairhead   Zoe Colyer-Worsell   Anna-Marie Linnell   Sophie Connor     
  Open        35.02  38.64  36.60  29.79    
10 Medley Relay Boys 4x50m 5  Adam Simpson   Ian Bays   Jake Killick   Shaun Brissenden     
           37.72  40.10  33.46  27.58    
11 Backstroke Girls 50m 3  Jade Murphy           
  10-11        46.11          
12 Backstroke Boys 50m 1  Todd Chadwell           
           43.22          
13 Breaststroke Girls 100m 3  Brooke Killick           
  13 and under        1:30.93   (0.00 / 90.93)         
14 Breaststroke Boys 100m 4  Connor Creeley           
           1:36.26   (0.00 / 96.26)       Results   
15 Backstroke Girls 100m 3  Lucy Middleton           1st Costa   217
  15 and under        1:22.92   (39.95 / 42.97)         2nd Watford   216
16 Backstroke Boys 100m 4  Sebastian O'Connell           3rd Potters Bar   197
           1:17.08   (36.68 / 40.40)         4th Verulam   182
17 Butterfly Girls 100m NS            5th Tring   165
  Open         #VALUE!        
18 Butterfly Boys 100m 3  Shaun Brissenden          First Places    10 
           1:07.76   (30.85 / 36.91)        Personal Bests   32
19 Butterfly Girls 50m 1  Natalie Connor          No Previous Times      1 
  10-11        39.54          
20 Butterfly Boys 50m 3  Peter Alves-Attree           
           50.82          
21 Backstroke Girls 100m 2  Sophie Connor           
  13 and under        1:18.96   (38.12 / 40.84)         
22 Backstroke Boys 100m 3  Connor Creeley           
           1:22.94   (40.32 / 42.62)         
23 Butterfly Girls 100m 2  Kate Gardner           
  15 and under        1:13.35   (33.69 / 39.66)         
24 Butterfly Boys 100m 1  Simon Wright           
           1:15.15   (34.60 / 40.55)         
25 Backstroke Girls 100m 1  Laura Fairhead           
  Open        1:14.39   (36.78 / 37.61)         
26 Backstroke Boys 100m 5  Jake Killick           
           1:15.47   (36.80 / 38.67)         
27 Breaststroke Girls 50m 3  Lucy Theobald           
  10-11        51.43          
28 Breaststroke Boys 50m 1  Todd Chadwell           
           45.79          
29 Butterfly Girls 100m 1  Sophie Connor           
  13 and under        1:15.86   (35.35 / 40.51)         
30 Butterfly Boys 100m NS            
            #VALUE!        
31 Freestyle Girls 100m 4  Danielle Smith           
  15 and under        1:09.09   (33.21 / 35.88)         
32 Freestyle Boys 100m 4  Frankie Fenwick           
           1:05.85   (37.16 / 28.69)         
33 Breaststroke Girls 100m 3  Kate Gardner           
  Open        1:26.25   (41.00 / 45.25)         
34 Breaststroke Boys 100m 4  Ian Bays           
           1:30.98   (41.62 / 49.36)         
35 Freestyle Girls 50m 2  Natalie Connor           
  10-11        35.11          
36 Freestyle Boys 50m 4  Todd Chadwell           
           36.88          
37 Freestyle Girls 100m 1  Brooke Killick           
  13 and under        1:09.39   (33.09 / 36.30)         
38 Freestyle Boys 100m 3  Adam Theobald           
           1:11.11   (34.46 / 36.65)         
39 Breaststroke Girls 100m 1  Danielle Smith           
  15 and under        1:25.82   (40.98 / 44.84)         
40 Breaststroke Boys 100m 4  Sebastian O'Connell           
           1:28.49   (41.43 / 47.06)         
41 Freestyle Girls 100m 1  Laura Fairhead           
  Open        1:05.01   (32.18 / 32.83)         
42 Freestyle Boys 100m 4  Simon Wright           
           1:03.01   (30.12 / 32.89)         
43 Medley Relay Girls 4x50m 2  Jade Murphy   Lucy Theobald   Natalie Connor   Annie Shewell-Cooper     
  9-11        46.40  52.83  39.42  42.35    
44 Medley Relay Boys 4x50m 4  Richard Mills   Todd Chadwell   Peter Alves-Attree   Mark Serafinowicz     
           52.09  48.06  50.96  41.62    
45 Freestyle Relay Girls 4x50m DQ  Brooke Killick   Lauren Murphy   Amanda Healy   Sophie Connor     
  13 and under        32.49  36.02  38.07  32.03    
46 Freestyle Relay Boys 4x50m 5  Connor Creeley   Mark Serafinowicz   Peter Alves-Attree   Adam Theobald     
           32.73  40.08  41.39  30.32    
47 Medley Relay Girls 4x50m 2  Lucy Middleton   Danielle Smith   Kate Gardner   Rachel Cunnane     
  15 and under        36.88  41.03  33.58  31.94    
48 Medley Relay Boys 4x50m 3  Sebastian O'Connell   Frankie Fenwick   Simon Wright   Adam Simpson     
           35.04  41.42  34.33  31.53    
49 Freestyle Relay Girls 6x50m 2  Anna-Marie Linnell   Zoe Colyer-Worsell   Rachel Cunnane   Danielle Smith   Kate Gardner   Laura Fairhead 
  Open        32.33  30.19  32.45  32.33  29.61  30.43
50 Freestyle Relay Boys 6x50m 3  Jake Killick   Ian Bays   Shaun Brissenden   Sebastian O'Connell   Simon Wright   Frankie Fenwick 
           28.41  33.03  26.82  30.11  29.18  29.47