Speedo Round 2 - Sat 10th November 2007
No Event   Dist Pos  Swimmer           
1 Ind. Medley Girls 200m 5  Kate Gardner           
  Open        2:44.15   (33.87 / 40.79 / 48.40 / 41.03)         
2 Ind. Medley Boys 200m 2  Wray Shewell-Cooper           
           2:25.02   (30.50 / 38.28 / 42.81 / 33.54)         
3 Freestyle Relay Girls 4x50m 4  Anna Church   Annie Shewell-Cooper   Niamh Gormley   Natalie Connor     
  9-11        38.91  40.24  35.42  36.53    
4 Freestyle Relay Boys 4x50m 4  Ross Willoughby-Young   Michael Batey   Max Ashton   Richard Mills     
           39.71  37.55  39.03  40.32    
5 Medley Relay Girls 4x50m 4  Annie Shewell-Cooper   Gabriella Fenwick   Brooke Killick   Lucy Wheeler     
  13 and under        48.17  45.49  37.50  37.35    
6 Medley Relay Boys 4x50m DQ  Connor Creeley   Paul Manzi   Robert McLean   Joshua Higgins     
           38.11  48.45  49.83  43.27    
7 Freestyle Relay Girls 4x50m 5  Sophie Connor   Lucy Middleton   Inez Hickman   Danielle Smith     
  15 and under        30.93  33.93  33.30  30.71    
8 Freestyle Relay Boys 4x50m 5  Frankie Fenwick   Samuel Beaven   Robert McLean   Max Ashton     
           29.49  37.29  44.10  38.68    
9 Medley Relay Girls 4x50m 3  Laura Fairhead   Rachel Cunnane   Kate Gardner   Inez Hickman     
  Open        35.06  41.67  32.96  33.44    
10 Medley Relay Boys 4x50m 5  Jake Killick   Wray Shewell-Cooper   Simon Wright   Martin Higgins     
           34.30  34.60  32.04  29.58    
11 Backstroke Girls 50m 4  Niamh Gormley           
  10-11        42.75  (22.22 / 20.53)         
12 Backstroke Boys 50m 4  Ross Willoughby-Young           
           50.11  (24.62 / 25.49)         
13 Breaststroke Girls 100m 3  Brooke Killick         1st Griffins   206  
  13 and under        1:28.62   (41.22 / 47.40)       2nd Hitchin   160  
14 Breaststroke Boys 100m 5  Paul Manzi         3rd St Albans   158  
           1:52.26   (50.97 / 61.29)       4th Canvey Island   109  
15 Backstroke Girls 100m 5  Lucy Middleton         5th Potters Bar   103  
  15 and under        1:22.35   (38.51 / 43.84)         
16 Backstroke Boys 100m 5  Samuel Beaven       First Place      3   
           1:44.36   (50.44 / 53.92)     Personal Bests (Red)     21   
17 Butterfly Girls 100m 1  Kate Gardner       No Previous times (Green)      2   
  Open        1:12.18   (33.82 / 38.36)         
18 Butterfly Boys 100m 4  Simon Wright           
           1:11.70   (32.75 / 38.95)         
19 Butterfly Girls 50m 3  Natalie Connor           
  10-11        42.39  (19.39 / 23.00)         
20 Butterfly Boys 50m 4  Robert McLean           
           49.87  (22.74 / 27.13)         
21 Backstroke Girls 100m DQ  Gabriella Fenwick           
  13 and under        1:39.81   (45.15 / 54.66)         
22 Backstroke Boys 100m 5  Connor Creeley           
           1:24.65   (40.15 / 44.50)         
23 Butterfly Girls 100m 3  Sophie Connor           
  15 and under        1:17.14   (35.73 / 41.41)         
24 Butterfly Boys 100m NS            
            #VALUE!        
25 Backstroke Girls 100m 2  Laura Fairhead           
  Open        1:14.28   (36.88 / 37.40)         
26 Backstroke Boys 100m 4  Jake Killick           
           1:14.16   (35.38 / 38.78)         
27 Breaststroke Girls 50m 4  Niamh Gormley           
  10-11        52.54  (25.78 / 26.76)         
28 Breaststroke Boys 50m 3  Michael Batey           
           48.03          
29 Butterfly Girls 100m 4  Lucy Wheeler           
  13 and under        1:36.25   (43.20 / 53.05)         
30 Butterfly Boys 100m NS            
            #VALUE!        
31 Freestyle Girls 100m 4  Sophie Connor           
  15 and under        1:08.36   (32.69 / 35.67)         
32 Freestyle Boys 100m 5  Frankie Fenwick           
           1:08.14   (31.16 / 36.98)         
33 Breaststroke Girls 100m 1  Danielle Smith           
  Open        1:24.99   (40.55 / 44.44)         
34 Breaststroke Boys 100m 1  Wray Shewell-Cooper           
           1:16.17   (36.13 / 40.04)         
35 Freestyle Girls 50m 2  Natalie Connor           
  10-11        35.58  (17.16 / 18.42)         
36 Freestyle Boys 50m 4  Richard Mills           
           38.89  (18.70 / 20.19)         
37 Freestyle Girls 100m 2  Brooke Killick           
  13 and under        1:07.61   (32.29 / 35.32)         
38 Freestyle Boys 100m 5  Connor Creeley           
           1:12.79   (33.64 / 39.15)         
39 Breaststroke Girls 100m 2  Danielle Smith           
  15 and under        1:26.74   (40.97 / 45.77)         
40 Breaststroke Boys 100m 5  Frankie Fenwick           
           1:31.63   (41.35 / 50.28)         
41 Freestyle Girls 100m 4  Laura Fairhead           
  Open        1:08.51   (32.98 / 35.53)         
42 Freestyle Boys 100m 4  Jake Killick           
           1:00.39   (28.41 / 31.98)         
43 Medley Relay Girls 4x50m 4  Annie Shewell-Cooper   Niamh Gormley   Natalie Connor   Anna Church     
  9-11        47.88  52.90  44.41  40.58    
44 Medley Relay Boys 4x50m 4  Joshua Higgins   Robert McLean   Michael Batey   Max Ashton     
           46.33  52.82  47.69  38.68    
45 Freestyle Relay Girls 4x50m 5  Brooke Killick   Lucy Wheeler   Anna Church   Gabriella Fenwick     
  13 and under        31.46  38.62  38.63  33.64    
46 Freestyle Relay Boys 4x50m 4  Connor Creeley   Paul Manzi   Richard Mills   Ross Willoughby-Young     
           32.17  35.14  39.99  40.57    
47 Medley Relay Girls 4x50m 3  Lucy Middleton   Danielle Smith   Sophie Connor   Inez Hickman     
  15 and under        37.71  40.87  34.87  32.85    
48 Medley Relay Boys 4x50m 5  Richard Mills   Paul Manzi   Frankie Fenwick   Samuel Beaven     
           50.50  50.37  36.80  38.19    
49 Freestyle Relay Girls 6x50m 4  Kate Gardner   Rachel Cunnane   Brooke Killick   Danielle Smith   Sophie Connor   Laura Fairhead 
  Open        30.23  33.53  31.88  32.28  30.88  30.44
50 Freestyle Relay Boys 6x50m 5  Jake Killick   Wray Shewell-Cooper   Connor Creeley   Martin Higgins   Frankie Fenwick   Simon Wright 
           28.83  27.31  32.07  29.12  29.32  28.01