Speedo Round 3 - Sat 9th December 2006 at Furzefield
No Event   Dist Pos  Swimmer           
1 Ind. Medley Girls 200m 3  Rachel Cunnane           
  Open        2:49.47           
2 Ind. Medley Boys 200m 2  Wray Shewell-Cooper           
           2:25.68   (30.68 / 38.32 / 42.56 / 34.09)         
3 Freestyle Relay Girls 4x50m DQ  Jasmine Cooper   Lucy Theobald   Caitlin Archbold   Natalie Connor     
  9-11        36.68  36.04  36.81  33.93    
4 Freestyle Relay Boys 4x50m 2  Todd Chadwell   Matthew Kenealy   Peter Alves-Attree   Daniel Mackey     
           35.22  38.56  39.19  36.59    
5 Medley Relay Girls 4x50m 3  Amanda Healy   Brooke Killick   Sophie Connor   Emma Shewell-Cooper     
  13 and under        42.51  43.42  33.95  36.04    
6 Medley Relay Boys 4x50m 4  Matthew Kenealy   Connor Creeley   Adam Theobald   Richard Mills     
           46.10  43.77  37.63  40.06    
7 Freestyle Relay Girls 4x50m 1  Danielle Smith   Rachel Cunnane   Inez Hickman   Kate Gardner     
  15 and under        31.64  32.72  34.15  29.40    
8 Freestyle Relay Boys 4x50m 2  Sebastian O'Connell   Frankie Fenwick   Adam Simpson   Simon Wright     
           29.96  28.93  30.02  28.90    
9 Medley Relay Girls 4x50m 2  Laura Fairhead   Zoe Colyer-Worsell   Kate Gardner   Rachel Cunnane     
  Open        34.85  38.54  34.71  31.36    
10 Medley Relay Boys 4x50m 1  Jake Killick   Wray Shewell-Cooper   Shaun Brissenden   Frankie Fenwick     
           34.06  34.40  29.03  29.32    
11 Backstroke Girls 50m 3  Jasmine Cooper           
  10-11        43.05  (0.00 / 43.05)         
12 Backstroke Boys 50m 2  Todd Chadwell           
           42.65  (0.00 / 42.65)         
13 Breaststroke Girls 100m 1  Brooke Killick           
  13 and under        1:33.15   (0.00 / 93.15)         
14 Breaststroke Boys 100m 3  Connor Creeley         Result   
           1:36.63   (0.00 / 96.63)        1st Potters Bar   221
15 Backstroke Girls 100m DQ  Inez Hickman          2nd Verulam   202
  15 and under        1:26.16   (41.99 / 44.17)        3rd Bethnal Green   191
16 Backstroke Boys 100m 3  Sebastian O'Connell          4th Hounslow   190
           1:15.93   (36.60 / 39.33)        5th Ware   173
17 Butterfly Girls 100m 4  Rachel Cunnane           
  Open        1:23.10   (0.00 / 83.10)       First Places      12 
18 Butterfly Boys 100m 2  Shaun Brissenden         PBs     24 
           1:05.59   (30.10 / 35.49)         
19 Butterfly Girls 50m 1  Natalie Connor           
  10-11        39.53        League Table   
20 Butterfly Boys 50m 3  Peter Alves-Attree          1st Greenwich Boro   39
           47.03         2nd Westminster   36
21 Backstroke Girls 100m 2  Sophie Connor          3rd Acton   35
  13 and under        1:19.20   (38.66 / 40.54)        4th Phoenix (Basildon)   32
22 Backstroke Boys 100m 4  Connor Creeley          5th Chelsea & Kensington   28
           1:24.25   (40.16 / 44.09)        6th Sutton & Cheam   25
23 Butterfly Girls 100m 1  Kate Gardner          7th Hitchin   20
  15 and under        1:14.54   (34.24 / 40.30)        8th City of St Albans   18
24 Butterfly Boys 100m 2  Simon Wright          9th Saxon Crown   18
           1:13.45   (34.18 / 39.27)       10th Potters Bar   17
25 Backstroke Girls 100m 2  Laura Fairhead         11th Watford   16
  Open        1:14.02   (36.31 / 37.71)       12th Verulam   16
26 Backstroke Boys 100m 1  Jake Killick         13th Greenwich   15
           1:12.20   (35.30 / 36.90)       14th Tring   15
27 Breaststroke Girls 50m 4  Caitlin Archbold         15th Brent Dolphins   15
  10-11        50.20  (0.00 / 50.20)       16th Bethnal Green   15
28 Breaststroke Boys 50m 2  Todd Chadwell         17th Ware   15
           45.47  (0.00 / 45.47)       18th Hounslow Hurricanes   14
29 Butterfly Girls 100m 1  Sophie Connor         19th Seven Islands   11
  13 and under        1:18.24   (35.86 / 42.38)       20th Sudbury & District   7
30 Butterfly Boys 100m NS          21st Cheshunt B   5
            #VALUE!        
31 Freestyle Girls 100m 2  Kate Gardner           
  15 and under        1:07.73   (32.60 / 35.13)         
32 Freestyle Boys 100m 2  Simon Wright           
           1:02.72   (30.90 / 31.82)         
33 Breaststroke Girls 100m 3  Danielle Smith           
  Open        1:25.58   (40.72 / 44.86)         
34 Breaststroke Boys 100m 1  Wray Shewell-Cooper           
           1:16.84   (36.36 / 40.48)         
35 Freestyle Girls 50m 2  Natalie Connor           
  10-11        34.90  (0.00 / 34.90)         
36 Freestyle Boys 50m 2  Daniel Mackey           
           37.20          
37 Freestyle Girls 100m 1  Brooke Killick           
  13 and under        1:09.38   (32.78 / 36.60)         
38 Freestyle Boys 100m 3  Adam Theobald           
           1:11.24   (33.65 / 37.59)         
39 Breaststroke Girls 100m 2  Danielle Smith           
  15 and under        1:24.70   (40.55 / 44.15)         
40 Breaststroke Boys 100m 5  Frankie Fenwick           
           1:32.03   (42.43 / 49.60)         
41 Freestyle Girls 100m 2  Laura Fairhead           
  Open        1:04.83   (31.95 / 32.88)         
42 Freestyle Boys 100m 4  Jake Killick           
           1:01.43   (29.18 / 32.25)         
43 Medley Relay Girls 4x50m 1  Jasmine Cooper   Caitlin Archbold   Natalie Connor   Lucy Theobald     
  9-11        44.81  51.45  40.08  36.59    
44 Medley Relay Boys 4x50m 2  Matthew Kenealy   Todd Chadwell   Peter Alves-Attree   Daniel Mackey     
           45.66  46.28  47.63  37.33    
45 Freestyle Relay Girls 4x50m 2  Brooke Killick   Emma Shewell-Cooper   Amanda Healy   Sophie Connor     
  13 and under        32.56  35.94  38.11  30.35    
46 Freestyle Relay Boys 4x50m 4  Connor Creeley   Daniel Mackey   Richard Mills   Adam Theobald     
           31.49  39.97  42.57  30.68    
47 Medley Relay Girls 4x50m 2  Inez Hickman   Danielle Smith   Kate Gardner   Rachel Cunnane     
  15 and under        40.04  40.77  32.90  32.32    
48 Medley Relay Boys 4x50m 5  Sebastian O'Connell   Frankie Fenwick   Simon Wright   Adam Theobald     
           34.84  41.94  32.26  31.54    
49 Freestyle Relay Girls 6x50m 1  Zoe Colyer-Worsell   Sophie Connor   Rachel Cunnane   Danielle Smith   Kate Gardner   Laura Fairhead 
  Open        29.65  30.53  32.46  32.32  30.08  29.94
50 Freestyle Relay Boys 6x50m 1  Jake Killick   Wray Shewell-Cooper   Shaun Brissenden   Sebastian O'Connell   Simon Wright   Frankie Fenwick 
           28.59  27.49  26.51  28.85  29.44  28.82