Peanuts Round 3 Sat 4th July 2009 - Borehamwood PBSC 'B'
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  6 Natalie Stanbrook      
  Under 11       19.65      
2 Freestyle Boys  25m  5 James Woodward      
          19.66    1st Ware 84
3 Backstroke Girls  25m  6 Annie Thorn    2nd Tring 110
  Under 12       22.91    3rd WGC 169
4 Backstroke Boys  25m  8 Ben Sweet    4th Costa 'B' 192
          26.16    5th Hemel 'C' 208
5 Breaststroke Girls  25m  3 Annabelle Milner    6th Potters Bar 'B' 225
  Under 13       21.02    7th Borehamwood 253
6 Breaststroke Boys  25m  6 Xavier Hickman    8th Cheshunt 'B' 269
          22.96    Personal Best 16
7 Butterfly Girls  25m  5 Kayleigh Monery    No Previous Times 5
  Under 11       23.27      
8 Butterfly Boys  25m  8 Daniel Hails      
          28.94      
9 Freestyle Girls  25m  2 Rebecca Hurley      
  Under 12       16.90      
10 Freestyle Boys  25m  4 Will Yarwood      
          17.46      
11 Backstroke Girls  25m  3 Annie Shewell-Cooper      
  Under 13       20.41      
12 Backstroke Boys  25m  6 Ross Willoughby-Young      
          21.17      
13 Freestyle Relay Girls  4x25m  3 Amelia Hardy Eleanor Lawson Natalie Stanbrook Bethany Wilderspin
  9 Years       26.34 19.89 20.14 21.93
                 
                 
14 Freestyle Relay Boys  4x25m  DQ Christopher Thorn James Woodward Pierre Storey Mackenzie Killick
          21.69  start 19.34 19.42 22.04
                 
                 
15 Medley Relay Girls  4x25m  4 Lucy Fishpool Natalie Stanbrook Eleanor Lawson Kayleigh Monery
  Under 11       24.09 28.09 22.20 20.37
                 
                 
16 Medley Relay Boys  4x25m  6 Ben Sweet Pierre Storey Josef Wheeler Daniel Hails
          28.17 25.92 32.43 23.74
                 
                 
17 Freestyle Relay Girls  4x25m  2 Annie Thorn Lucy Fishpool Katie Gormley Rebecca Hurley
  Under 12       18.71 18.85 17.18 17.54
                 
                 
18 Freestyle Relay Boys  4x25m  7 Mackenzie Killick Christopher Thorn Daniel Hails Josef Wheeler
          22.11 22.17 24.57 21.46
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x25m  3 Annie Shewell-Cooper Annabelle Milner Samantha Burt Annie Thorn
  Under 13       20.59 21.09 20.41 18.25
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x25m  DQ Will Yarwood Nicholas Tetlow Ross Willoughby-Young Xavier Hickman
          22.55 24.61 20.09  arms 16.86
                 
                 
21 Breaststroke Girls  25m  7 Natalie Stanbrook      
  Under 11       27.09      
22 Breaststroke Boys  25m  DQ Pierre Storey      
          26.78 goggles      
23 Butterfly Girls  25m  4 Rebecca Hurley   League Table Lge Pts / Gala Pts
  Under 12       21.04    1st Ware 32  /  251
24 Butterfly Boys  25m  8 Will Yarwood    2nd Tring 28  /  405
          22.52    3rd WGC 23  /  407
25 Freestyle Girls  25m  3 Annabelle Milner    4th Costa 'B' 18  /  613
  Under 13       16.47    5th Hemel 'C' 17  /  618
26 Freestyle Boys  25m  7 Xavier Hickman    6th Potters Bar 'B' 14  /  635
          17.81    7th Borehamwood  8  /  713
27 Backstroke Girls  25m  6 Bethany Wilderspin    8th Cheshunt 'B'  4  /  786
  Under 11       25.66      
28 Backstroke Boys  25m  6 James Woodward      
          26.56      
29 Breaststroke Girls  25m  3 Katie Gormley      
  Under 12       22.63      
30 Breaststroke Boys  25m  8 Josef Wheeler      
          26.57      
31 Butterfly Girls  25m  4 Samantha Burt      
  Under 13       20.12      
32 Butterfly Boys  25m  7 Ross Willoughby-Young      
          21.12      
33 Special Relay Girls  4x25m  4 Kayleigh Monery Amelia Hardy Eleanor Lawson Bethany Wilderspin
  9 Years       25.25 34.38 21.21 23.20
                 
                 
34 Special Relay Boys  4x25m  2 James Woodward Pierre Storey Mackenzie Killick Ben Sweet
          27.60 26.99 22.38 21.59
                 
                 
35 Freestyle Relay Girls  4x25m  5 Natalie Stanbrook Lucy Fishpool Bethany Wilderspin Kayleigh Monery
  Under 11       21.61 19.34 24.22 20.65
                 
                 
36 Freestyle Relay Boys  4x25m  8 Daniel Hails Christopher Thorn Josef Wheeler Ben Sweet
          23.27 22.31 23.20 23.95
                 
                 
37 Medley Relay Girls  4x25m  DQ Lucy Fishpool Annie Thorn Katie Gormley Rebecca Hurley
  Under 12       25.74 24.27  T/O 19.64 17.68
                 
                 
38 Medley Relay Boys  4x25m           
                 
                 
                 
39 Freestyle Relay Girls  4x25m  3 Annabelle Milner Katie Gormley Annie Shewell-Cooper Samantha Burt
  Under 13       17.90 16.91 18.21 16.66
                 
                 
40 Freestyle Relay Boys  4x25m  5 Nicholas Tetlow Will Yarwood Ross Willoughby-Young Xavier Hickman
          17.79 18.16 18.36 17.19
                 
                 
41 Squadron Mixed  8x25m  4 Eleanor Lawson Lucy Fishpool Rebecca Hurley Samantha Burt
          20.25 19.94 17.35 16.82
                 
                 
          James Woodward Mackenzie Killick Will Yarwood Xavier Hickman
          19.66 22.22 18.97 16.61