Peanuts Round 3 Sat 4th July 2009 - Furzefield 6.30pm PBSC 'A'
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  2 Andrea Houben      
  Under 11       15.81   Final Position  
2 Freestyle Boys  25m  1 Jack Shewell-Cooper    1st Berkhamsted 119
          17.00    2nd Hoddesdon 139
3 Backstroke Girls  50m  4 Anna Church    3rd Watford 140
  Under 12       40.92 (20.51 / 20.41)  4th Potters Bar 151
4 Backstroke Boys  50m  5 Kaywon Alekasir    5th Herts Flyers 152
          43.60 (21.40 / 22.20)  6th Costa 186
5 Breaststroke Girls  50m  5 Phoebe Love    First Places 7
  Under 13       44.35 (20.60 / 23.75)  Personal Bests 29
6 Breaststroke Boys  50m  2 Andrew Bays      
          42.39 (19.18 / 23.21)    
7 Butterfly Girls  25m  5 Tamzin Luftig      
  Under 11       19.67   League Position Lge / Gala Pts
8 Butterfly Boys  25m  DQ Jack Shewell-Cooper    7th Berkhamsted 17  /  455
          20.78  1 Hand Touch    8th Hoddesdon 16  /  456
9 Freestyle Girls  50m  1 Georgina Lawson    9th Watford 11  /  479
  Under 12       33.21 (15.96 / 17.25)  10th Potters Bar 9  /  508
10 Freestyle Boys  50m  5 Callum Quilter    11th Herts Flyers 5  /  509
          37.75 (17.68 / 20.07)  12th Costa 5  /  554
11 Backstroke Girls  50m  5 Abigail Wilderspin      
  Under 13       39.51 (18.82 / 20.69)    
12 Backstroke Boys  50m  5 Aryan Alekasir      
          40.34 (19.84 / 20.50)    
13 Freestyle Relay Girls  4x25m  4 Jessica Hurley Ashleigh Hastings Lauren Andrew Siobhan Gallagher
  9 Years       18.44 20.01 20.49 21.97
                 
                 
14 Freestyle Relay Boys  4x25m  1 Luke Maddock-Lyon James Rossi Jack Higgins Jack Shewell-Cooper
          17.18 18.82 19.93 18.35
                 
                 
15 Medley Relay Girls  4x25m  2 Hannah Knibb Andrea Houben Tamzin Luftig Jessica Hurley
  Under 11       21.75 19.80 20.92 17.75
                 
                 
16 Medley Relay Boys  4x25m  6 James Rossi Lorcan Vieyra Matthew Papa Jack Higgins
          25.39 24.78 21.40 20.97
                 
                 
17 Freestyle Relay Girls  4x50m  2 Samantha Over Phoebe Love Anna Church Georgina Lawson
  Under 12       36.87 35.38 38.03 34.07
                 
                 
18 Freestyle Relay Boys  4x50m  5 Luke Maddock-Lyon Lorcan Vieyra Callum Quilter Kaywon Alekasir
          38.42 43.64 39.48 37.59
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x50m  5 Abigail Wilderspin Samantha Over Natalie Connor Phoebe Love
  Under 13       40.18 52.30 36.08 34.62
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x50m  6 Aryan Alekasir Andrew Bays Michael Batey Robert McLean
          43.30 46.87 43.56 40.35
                 
                 
21 Breaststroke Girls  25m  1 Andrea Houben      
  Under 11       19.40 Club Record    
22 Breaststroke Boys  25m  5 Matthew Papa      
          24.81      
23 Butterfly Girls  50m  2 Georgina Lawson      
  Under 12       39.72 (17.74 / 21.98)    
24 Butterfly Boys  50m  3 Kaywon Alekasir      
          44.62 (20.67 / 23.95)    
25 Freestyle Girls  50m  1 Natalie Connor      
  Under 13       31.49 (14.95 / 16.54)    
26 Freestyle Boys  50m  3 Aryan Alekasir      
          32.91 (15.91 / 17.00)    
27 Backstroke Girls  25m  3 Hannah Knibb      
  Under 11       21.86      
28 Backstroke Boys  25m  5 Luke Maddock-Lyon      
          21.35      
29 Breaststroke Girls  50m  1 Andrea Houben      
  Under 12       43.11 (20.14 / 22.97)    
30 Breaststroke Boys  50m  5 Matthew Papa      
          55.14 (25.48 / 29.66)    
31 Butterfly Girls  50m  4 Natalie Connor      
  Under 13       36.51 (16.40 / 20.11)    
32 Butterfly Boys  50m  6 Michael Batey      
          42.95 (19.01 / 23.94)    
33 Medley Relay Girls  4x25m  DQ Siobhan Gallagher Ashleigh Hastings Jessica Hurley Lauren Andrew
  9 Years       24.47 28.71  T/O 24.79 21.96
                 
                 
34 Medley Relay Boys  4x25m  1 Luke Maddock-Lyon Jack Higgins Jack Shewell-Cooper James Rossi
          21.30 27.48 21.46 19.66
                 
                 
35 Freestyle Relay Girls  4x25m  5 Tamzin Luftig Jessica Hurley Hannah Knibb Andrea Houben
  Under 11       19.76 19.65 17.71 16.46
                 
                 
36 Freestyle Relay Boys  4x25m  4 Matthew Papa Lorcan Vieyra James Rossi Luke Maddock-Lyon
          19.26 19.65 20.27 16.94
                 
                 
37 Medley Relay Girls  4x50m  2 Anna Church Phoebe Love Georgina Lawson Samantha Over
  Under 12       42.39 47.46 41.27 36.38
                 
                 
38 Medley Relay Boys  4x50m  5 Callum Quilter Jack Shewell-Cooper Kaywon Alekasir Lorcan Vieyra
          50.71 55.41 46.89 46.90
                 
                 
39 Freestyle Relay Girls  4x50m  2 Abigail Wilderspin Natalie Connor Anna Church Samantha Over
  Under 13       34.77 31.69 36.51 36.33
                 
                 
40 Freestyle Relay Boys  4x50m  5 Robert McLean Michael Batey Aryan Alekasir Andrew Bays
          40.73 33.43 33.21 34.73
                 
                 
41 Squadron Mixed  8x25m  5 Jessica Hurley Andrea Houben Georgina Lawson Natalie Connor
          18.67 16.60 16.39 14.60
                 
                 
          Jack Shewell-Cooper Luke Maddock-Lyon Kaywon Alekasir Michael Batey
          17.74 17.84 16.74 15.12