Peanuts Round 2 Sat 25th May 2009 - Borehamwood PBSC 'B'
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  6 Natalie Stanbrook      
  Under 11       20.22      
2 Freestyle Boys  25m  3 James Cubin   Results  
          18.78    1st Ware 97
3 Backstroke Girls  25m  7 Bethany Wilderspin    2nd Tring 124
  Under 12       24.03    3rd Hemel 'C' 196
4 Backstroke Boys  25m  5 Ruari Burns    4th WGC 199
          23.12    5th Costa 'B' 210
5 Breaststroke Girls  25m  1 Annabelle Milner    6th Potters Bar 'B' 215
  Under 13       21.61    7th Borehamwood 224
6 Breaststroke Boys  25m  4 Xavier Hickman    8th Cheshunt 'B' 254
          22.34    First Places 2
7 Butterfly Girls  25m  5 Kayleigh Monery    Personal Bests 22
  Under 11       24.06      
8 Butterfly Boys  25m  4 James Rossi      
          25.76      
9 Freestyle Girls  25m  7 Sarah Longley      
  Under 12       19.07      
10 Freestyle Boys  25m  2 Callum Quilter      
          16.97      
11 Backstroke Girls  25m  4 Annie Shewell-Cooper      
  Under 13       20.64      
12 Backstroke Boys  25m  7 Nicholas Tetlow      
          22.44      
13 Freestyle Relay Girls  4x25m  4 Rachel Connery Phoebe Tomlin Lauren Andrew Siobhan Gallagher
  9 Years       22.29 21.56 21.76 22.97
                 
                 
14 Freestyle Relay Boys  4x25m  2 James Rossi Nicholas Formby James Woodward Mackenzie Killick
          20.34 22.09 21.41 22.34
                 
                 
15 Medley Relay Girls  4x25m  7 Elise Jones Natalie Stanbrook Bethany Wilderspin Amelia Hardy
  Under 11       27.66 26.29 26.85 25.19
                 
                 
16 Medley Relay Boys  4x25m  DQ Nicholas Formby Josef Wheeler Daniel Hails James Woodward
          27.78 29.01 30.89 19.89  T/O
                 
                 
17 Freestyle Relay Girls  4x25m  7 Kayleigh Monery Sarah Longley Katie Gormley Isobel Harley
  Under 12       21.18 20.07 17.00 24.69
                 
                 
18 Freestyle Relay Boys  4x25m  5 Ruari Burns Oliver Formby James Cubin Callum Quilter
          19.54 20.87 20.60 16.90
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x25m  DQ Sarah Longley Annabelle Milner Annie Shewell-Cooper Elise Jones
  Under 13       24.89 21.83 20.16  arms 24.81
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x25m  6 Ross Willoughby-Young Nicholas Tetlow Alex Shad Xavier Hickman
          21.78 24.91 22.88 17.40
                 
                 
21 Breaststroke Girls  25m  7 Isobel Harley      
  Under 11       29.51      
22 Breaststroke Boys  25m  3 James Cubin      
          26.81      
23 Butterfly Girls  25m  4 Katie Gormley   League Table Lge Pts / Gala Pts
  Under 12       20.20    1st Ware 16  /  167
24 Butterfly Boys  25m  3 Callum Quilter    2nd Tring 14  /  295
          22.36    3rd WGC 11  /  238
25 Freestyle Girls  25m  4 Annabelle Milner    4th Hemel 'C'  9  /  410
  Under 13       17.16    5th Potters Bar 'B'  8  /  410
26 Freestyle Boys  25m  8 Ross Willoughby-Young    6th Costa 'B'  8  /  421
          17.92    7th Borehamwood  4  /  460
27 Backstroke Girls  25m  6 Bethany Wilderspin    8th Cheshunt 'B'  2  /  517
  Under 11       25.73      
28 Backstroke Boys  25m  6 James Rossi      
          25.63      
29 Breaststroke Girls  25m  2 Katie Gormley      
  Under 12       22.41      
30 Breaststroke Boys  25m  7 Oliver Formby      
          26.22      
31 Butterfly Girls  25m  5 Annie Shewell-Cooper      
  Under 13       20.22      
32 Butterfly Boys  25m  6 Ross Willoughby-Young      
          21.41      
33 Special Relay Girls  4x25m  6 Phoebe Tomlin Amelia Hardy Rachel Connery Siobhan Gallagher
  9 Years       25.08 33.43 22.45 23.50
                 
                 
34 Special Relay Boys  4x25m  1 James Woodward Nicholas Formby Mackenzie Killick James Rossi
          26.73 30.51 23.54 20.98
                 
                 
35 Freestyle Relay Girls  4x25m  8 Natalie Stanbrook Bethany Wilderspin Lauren Andrew Elise Jones
  Under 11       20.20 23.97 23.03 25.28
                 
                 
36 Freestyle Relay Boys  4x25m  5 Daniel Hails Mackenzie Killick Josef Wheeler James Cubin
          22.97 23.76 22.84 20.05
                 
                 
37 Medley Relay Girls  4x25m  7 Elise Jones Kayleigh Monery Katie Gormley Isobel Harley
  Under 12       28.35 27.12 21.84 25.16
                 
                 
38 Medley Relay Boys  4x25m  6 Callum Quilter Oliver Formby Ruari Burns Daniel Hails
          21.99 27.85 24.50 23.00
                 
                 
39 Freestyle Relay Girls  4x25m  5 Annabelle Milner Natalie Stanbrook Annie Shewell-Cooper Sarah Longley
  Under 13       17.77 19.99 17.31 19.98
                 
                 
40 Freestyle Relay Boys  4x25m  6 Alex Shad Nicholas Tetlow Ross Willoughby-Young Xavier Hickman
          20.94 17.23 17.72 16.42
                 
                 
41 Squadron Mixed  8x25m  6 Phoebe Tomlin Natalie Stanbrook Katie Gormley Annabelle Milner
          23.78 20.55 16.90 17.41
                 
                 
          James Rossi James Cubin Callum Quilter Xavier Hickman
          21.06 20.49 17.22 16.88