Peanuts Round 2 Sat 16th May 2009 - Furzefield PBSC 'A'
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  2 Andrea Houben      
  Under 11       16.11   Teams  
2 Freestyle Boys  25m  3 Jack Shewell-Cooper    1st Hemel 98
          17.36    2nd Harpenden 110
3 Backstroke Girls  50m  5 Anna Church    3rd Hertford 130
  Under 12       40.24 (19.08 / 21.16)  4th Hoddesdon 172
4 Backstroke Boys  50m  5 Joshua Higgins    5th Potters Bar 173
          42.79 (20.54 / 22.25)  6th Costa 191
5 Breaststroke Girls  50m  5 Amanda Hunt    First Places 4
  Under 13       46.93 (20.81 / 26.12)  Personal Bests 17
6 Breaststroke Boys  50m  3 Andrew Bays      
          43.41 (19.51 / 23.90)    
7 Butterfly Girls  25m  5 Tamzin Luftig      
  Under 11       20.37      
8 Butterfly Boys  25m  4 Jack Shewell-Cooper      
          19.66      
9 Freestyle Girls  50m  3 Georgina Lawson      
  Under 12       33.89 (16.12 / 17.77)    
10 Freestyle Boys  50m  4 Kaywon Alekasir      
          36.14 (16.36 / 19.78)    
11 Backstroke Girls  50m  5 Samantha Over      
  Under 13       41.53 (19.63 / 21.90)    
12 Backstroke Boys  50m  6 Aryan Alekasir      
          41.17 (19.27 / 21.90)    
13 Freestyle Relay Girls  4x25m  2 Jessica Hurley Ashleigh Hastings Rachel Dean Darica Au
  9 Years       17.98 20.00 19.65 19.78
                 
                 
14 Freestyle Relay Boys  4x25m  DQ David Shipman Luke Maddock-Lyon Jack Higgins Jack Shewell-Cooper
          18.20  start 17.82 21.00 17.84
                 
                 
15 Medley Relay Girls  4x25m  4 Hannah Knibb Andrea Houben Tamzin Luftig Jessica Hurley
  Under 11       22.62 19.52 22.82 17.85
                 
                 
16 Medley Relay Boys  4x25m  4 Luke Maddock-Lyon Lorcan Vieyra Matthew Papa Gregor Mackay
          21.89 25.52 22.45 19.66
                 
                 
17 Freestyle Relay Girls  4x50m  5 Claire Dean Anna Church Samantha Over Georgina Lawson
  Under 12       35.37 36.57 36.54 36.08
                 
                 
18 Freestyle Relay Boys  4x50m  6 Joshua Higgins Nicholas Demetriou Paul Blakemore Kaywon Alekasir
          42.54 36.75 41.53 36.63
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x50m  5 Anna Church Amanda Hunt Phoebe Love Claire Dean
  Under 13       42.56 47.94 40.94 35.94
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x50m  DQ Aryan Alekasir Andrew Bays Michael Batey Robert McLean
          41.32 46.56  1HT 44.88 38.06
                 
                 
21 Breaststroke Girls  25m  1 Andrea Houben      
  Under 11       19.62 Club record    
22 Breaststroke Boys  25m  4 Matthew Papa      
          24.16      
23 Butterfly Girls  50m  3 Georgina Lawson      
  Under 12       41.50 (18.54 / 22.96)    
24 Butterfly Boys  50m  4 Kaywon Alekasir      
          43.60 (19.26 / 24.34)    
25 Freestyle Girls  50m  5 Phoebe Love      
  Under 13       35.70 (17.17 / 18.53)    
26 Freestyle Boys  50m  4 Aryan Alekasir      
          33.89 (16.31 / 17.58)    
27 Backstroke Girls  25m  5 Hannah Knibb      
  Under 11       22.65      
28 Backstroke Boys  25m  4 Luke Maddock-Lyon      
          21.32      
29 Breaststroke Girls  50m  1 Andrea Houben      
  Under 12       43.49 (19.90 / 23.59)    
30 Breaststroke Boys  50m  DQ Paul Blakemore      
          56.02  1HT #VALUE!    
31 Butterfly Girls  50m  6 Samantha Over      
  Under 13       43.67 (19.32 / 24.35)    
32 Butterfly Boys  50m  6 Michael Batey      
          45.47 (19.31 / 26.16)    
33 Medley Relay Girls  4x25m  1 Ashleigh Hastings Jessica Hurley Darica Au Rachel Dean
  9 Years       23.46 25.79 22.15 20.19
                 
                 
34 Medley Relay Boys  4x25m  1 Luke Maddock-Lyon Jack Higgins Jack Shewell-Cooper David Shipman
          22.63 27.73 20.43 18.94
                 
                 
35 Freestyle Relay Girls  4x25m  5 Tamzin Luftig Darica Au Hannah Knibb Andrea Houben
  Under 11       19.91 20.25 18.10 16.80
                 
                 
36 Freestyle Relay Boys  4x25m  5 Gregor Mackay Lorcan Vieyra David Shipman Matthew Papa
          20.55 19.67 19.54 18.72
                 
                 
37 Medley Relay Girls  4x50m  4 Anna Church Phoebe Love Georgina Lawson Claire Dean
  Under 12       42.94 48.25 42.69 36.29
                 
                 
38 Medley Relay Boys  4x50m  3 Joshua Higgins Paul Blakemore Kaywon Alekasir Nicholas Demetriou
          45.85 56.66 45.20 40.91
                 
                 
39 Freestyle Relay Girls  4x50m  6 Samantha Over Amanda Hunt Phoebe Love Claire Dean
  Under 13       37.12 37.52 35.98 35.90
                 
                 
40 Freestyle Relay Boys  4x50m  4 Robert McLean Michael Batey Aryan Alekasir Andrew Bays
          38.54 34.77 34.04 36.91
                 
                 
41 Squadron Mixed  8x25m  4 Jessica Hurley Andrea Houben Georgina Lawson Claire Dean
          18.64 17.06 16.37 15.57
                 
                 
          Jack Shewell-Cooper Luke Maddock-Lyon Kaywon Alekasir Aryan Alekasir
          18.72 18.06 16.57 15.27