Peanuts Round 1 Sat 25th April 2009 - Borehamwood PBSC 'B'
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  5 Natalie Stanbrook      
  Under 11       19.10      
2 Freestyle Boys  25m  5 James Cubin   Result  
          18.91    1st Ware 70
3 Backstroke Girls  25m  2 Caitlin Creeley    2nd Tring 171
  Under 12       20.68    3rd WGC 185
4 Backstroke Boys  25m  4 Ruari Burns    4th Potters Bar 'B' 195
          22.07    5th Costa 'B' 211
5 Breaststroke Girls  25m  3 Annabelle Milner    6th Hemel 'C' 214
  Under 13       22.07    7th Borehamwood 236
6 Breaststroke Boys  25m  3 Xavier Hickman    8th Cheshunt 'B' 263
          22.09    Personal Bests 42
7 Butterfly Girls  25m  6 Isobel Harley      
  Under 11       26.83      
8 Butterfly Boys  25m  4 James Rossi      
          24.89      
9 Freestyle Girls  25m  4 Amanda Hunt      
  Under 12       16.60      
10 Freestyle Boys  25m  6 Oliver Formby      
          19.05      
11 Backstroke Girls  25m  DQ Annie Shewell-Cooper      
  Under 13       20.28  start      
12 Backstroke Boys  25m  8 Nicholas Tetlow      
          22.02      
13 Freestyle Relay Girls  4x25m  4 Amelia Hardy Phoebe Tomlin Lauren Andrew Siobhan Gallagher
  9 Years       26.07 23.36 24.26 22.24
                 
                 
14 Freestyle Relay Boys  4x25m  2 Ben Sweet James Woodward James Rossi Mackenzie Killick
          22.59 20.22 18.88 21.53
                 
                 
15 Medley Relay Girls  4x25m  6 Elise Jones Isobel Harley Bethany Wilderspin Natalie Stanbrook
  Under 11       27.18 28.69 25.72 20.08
                 
                 
16 Medley Relay Boys  4x25m  6 Ben Sweet Nicholas Formby Josef Wheeler Mackenzie Killick
          27.88 28.60 29.40 22.51
                 
                 
17 Freestyle Relay Girls  4x25m  2 Amanda Hunt Annie Thorn Caitlin Creeley Rebecca Hurley
  Under 12       17.73 18.24 17.59 16.41
                 
                 
18 Freestyle Relay Boys  4x25m  7 Ruari Burns Oliver Formby James Cubin Nicholas Formby
          19.68 19.26 20.97 21.42
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x25m  2 Amanda Hunt Samantha Burt Annie Shewell-Cooper Annabelle Milner
  Under 13       21.70 22.21 20.63 16.08
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x25m  6 Ross Willoughby-Young Nicholas Tetlow Alex Shad Xavier Hickman
          20.83 24.16 24.12 16.73
                 
                 
21 Breaststroke Girls  25m  5 Natalie Stanbrook      
  Under 11       26.93      
22 Breaststroke Boys  25m  4 James Cubin      
          26.37      
23 Butterfly Girls  25m  2 Rebecca Hurley      
  Under 12       19.30    
24 Butterfly Boys  25m  6 Ruari Burns      
          25.11      
25 Freestyle Girls  25m  3 Annie Shewell-Cooper      
  Under 13       17.12      
26 Freestyle Boys  25m  5 Ross Willoughby-Young      
          16.66      
27 Backstroke Girls  25m  5 Bethany Wilderspin      
  Under 11       24.18      
28 Backstroke Boys  25m  7 Nicholas Formby      
          25.93      
29 Breaststroke Girls  25m  4 Annie Thorn      
  Under 12       24.03      
30 Breaststroke Boys  25m  8 Oliver Formby      
          25.20      
31 Butterfly Girls  25m  4 Samantha Burt      
  Under 13       19.80      
32 Butterfly Boys  25m  6 Ross Willoughby-Young      
          20.93      
33 Special Relay Girls  4x25m  4 Phoebe Tomlin Amelia Hardy Lauren Andrew Siobhan Gallagher
  9 Years       26.38 35.18 24.95 23.55
                 
                 
34 Special Relay Boys  4x25m  DQ James Woodward James Rossi Josef Wheeler Ben Sweet
          26.68 29.34  T/O 21.28 24.54
                 
                 
35 Freestyle Relay Girls  4x25m  5 Natalie Stanbrook Bethany Wilderspin Isobel Harley Elise Jones
  Under 11       20.44 22.85 25.18 23.21
                 
                 
36 Freestyle Relay Boys  4x25m  4 Josef Wheeler Nicholas Formby Mackenzie Killick James Woodward
          21.81 21.94 23.63 21.01
                 
                 
37 Medley Relay Girls  4x25m  3 Rebecca Hurley Amanda Hunt Annie Thorn Caitlin Creeley
  Under 12       21.31 22.63 24.80 17.12
                 
                 
38 Medley Relay Boys  4x25m  5 Ruari Burns Oliver Formby James Cubin Josef Wheeler
          24.11 25.62 25.16 21.22
                 
                 
39 Freestyle Relay Girls  4x25m  2 Samantha Burt Annie Shewell-Cooper Annabelle Milner Rebecca Hurley
  Under 13       17.61 17.15 16.63 16.40
                 
                 
40 Freestyle Relay Boys  4x25m  6 Alex Shad Nicholas Tetlow Ross Willoughby-Young Xavier Hickman
          20.15 17.85 18.57 17.52
                 
                 
41 Squadron Mixed  8x25m  4 Siobhan Gallagher Natalie Stanbrook Rebecca Hurley Annie Shewell-Cooper
          22.63 20.73 16.39 17.31
                 
                 
          James Rossi James Cubin Oliver Formby Xavier Hickman
          20.38 21.47 19.73 16.59