Peanuts Round 1 Sat 25th April 2009 - Stevenage PBSC 'A'
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  3 Andrea Houben      
  Under 11       16.01   Result  
2 Freestyle Boys  25m  2 Jack Shewell-Cooper    1st Hatfield 93
          16.61    2nd Harpenden 136
3 Backstroke Girls  50m  DQ Anna Church    3rd Bishops Stortford 141
  Under 12       42.02 turn to front (21.13 / 20.89)  4th Hoddesdon 145
4 Backstroke Boys  50m  5 Joshua Higgins    5th Watford 173
          42.99 (20.98 / 22.01)  6th Potters Bar 184
5 Breaststroke Girls  50m  6 Katie Gormley    First Places 3
  Under 13       48.78 (22.82 / 25.96)  Personal Bests 30
6 Breaststroke Boys  50m  4 Andrew Bays      
          44.29 (20.05 / 24.24)    
7 Butterfly Girls  25m  3 Tamzin Luftig      
  Under 11       20.11      
8 Butterfly Boys  25m  5 Jack Shewell-Cooper      
          20.05      
9 Freestyle Girls  50m  1 Georgina Lawson      
  Under 12       34.04 (15.68 / 18.36)    
10 Freestyle Boys  50m  4 Kaywon Alekasir      
          35.41 (17.10 / 18.31)    
11 Backstroke Girls  50m  5 Abigail Wilderspin      
  Under 13       40.34 (19.51 / 20.83)    
12 Backstroke Boys  50m  DQ Aryan Alekasir      
          42.48 turn (21.47 / 21.01)    
13 Freestyle Relay Girls  4x25m  5 Rachel Connery Ashleigh Hastings Rachel Dean Darica Au
  9 Years       22.64 19.91 20.25 19.28
                 
                 
14 Freestyle Relay Boys  4x25m  1 David Shipman Luke Maddock-Lyon Jack Higgins Jack Shewell-Cooper
          18.71 17.51 20.54 17.31
                 
                 
15 Medley Relay Girls  4x25m  3 Hannah Knibb Andrea Houben Tamzin Luftig Rachel Dean
  Under 11       21.32 20.02 21.48 19.87
                 
                 
16 Medley Relay Boys  4x25m  6 Luke Maddock-Lyon Lorcan Vieyra Matthew Papa Gregor Mackay
          22.19 26.60 23.60 19.50
                 
                 
17 Freestyle Relay Girls  4x50m  DQ Phoebe Love Georgina Lawson Anna Church Claire Dean
  Under 12       36.84 34.22 35.82 T/O 35.18
                 
                 
18 Freestyle Relay Boys  4x50m  6 Joshua Higgins Lorcan Vieyra Gregor Mackay Kaywon Alekasir
          39.91 46.89 49.74 40.69
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x50m  5 Abigail Wilderspin Claire Dean Phoebe Love Katie Gormley
  Under 13       41.86 52.09 42.22 37.77
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x50m  5 Aryan Alekasir Andrew Bays Michael Batey Robert McLean
          43.55 47.62 43.72 37.55
                 
                 
21 Breaststroke Girls  25m  1 Andrea Houben      
  Under 11       19.64 Club Record    
22 Breaststroke Boys  25m  4 Matthew Papa      
          24.22      
23 Butterfly Girls  50m  3 Georgina Lawson      
  Under 12       41.98 (18.54 / 23.44)    
24 Butterfly Boys  50m  4 Kaywon Alekasir      
          43.94 (19.26 / 24.68)    
25 Freestyle Girls  50m  6 Claire Dean      
  Under 13       36.48 (17.17 / 19.31)    
26 Freestyle Boys  50m  6 Aryan Alekasir      
          33.30 (16.31 / 16.99)    
27 Backstroke Girls  25m  4 Hannah Knibb      
  Under 11       21.88      
28 Backstroke Boys  25m  4 Lorcan Vieyra      
          24.29      
29 Breaststroke Girls  50m  2 Andrea Houben      
  Under 12       44.12 (19.90 / 24.22)    
30 Breaststroke Boys  50m  6 Jack Shewell-Cooper      
          54.50 (24.26 / 30.24)    
31 Butterfly Girls  50m  6 Abigail Wilderspin      
  Under 13       42.10 (19.32 / 22.78)    
32 Butterfly Boys  50m  6 Michael Batey      
          45.78 (19.31 / 26.47)    
33 Medley Relay Girls  4x25m  4 Ashleigh Hastings Rachel Dean Darica Au Rachel Connery
  9 Years       22.67 29.81 21.68 22.38
                 
                 
34 Medley Relay Boys  4x25m  2 Luke Maddock-Lyon Jack Higgins Jack Shewell-Cooper David Shipman
          22.53 27.47 19.66 19.50
                 
                 
35 Freestyle Relay Girls  4x25m  6 Tamzin Luftig Darica Au Hannah Knibb Andrea Houben
  Under 11       19.10 21.03 18.00 16.50
                 
                 
36 Freestyle Relay Boys  4x25m  5 Gregor Mackay Lorcan Vieyra David Shipman Matthew Papa
          20.60 20.84 18.95 18.91
                 
                 
37 Medley Relay Girls  4x50m  4 Anna Church Phoebe Love Georgina Lawson Claire Dean
  Under 12       41.58 49.26 41.91 37.43
                 
                 
38 Medley Relay Boys  4x50m  4 Joshua Higgins Lorcan Vieyra Kaywon Alekasir Matthew Papa
          43.98 59.87 46.04 39.99
                 
                 
39 Freestyle Relay Girls  4x50m  5 Abigail Wilderspin Katie Gormley Anna Church Phoebe Love
  Under 13       36.36 38.68 36.88 36.32
                 
                 
40 Freestyle Relay Boys  4x50m  6 Robert McLean Michael Batey Aryan Alekasir Andrew Bays
          38.16 34.78 34.63 37.22
                 
                 
41 Squadron Mixed  8x25m  5 Darica Au Andrea Houben Phoebe Love Georgina Lawson
          19.14 15.66 15.89 15.58
                 
                 
          Jack Shewell-Cooper Matthew Papa Kaywon Alekasir Michael Batey
          18.34 19.06 16.76 15.72