Peanuts Round 1 Sat 10th May 2008
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  1 Anna Church      
  Under 11       17.08    1st Potters Bar 124
2 Freestyle Boys  25m  3 Callum Quilter    2nd Bushey 129
          17.74    3rd Herts Flyers 134
3 Backstroke Girls  25m  6 Annie Shewell-Cooper    4th Verulam 148
  Under 12       20.45    5th Ware 177
4 Backstroke Boys  25m  4 Joshua Higgins    6th Hoddesdon 'B' 187
          21.88    First Places 5
5 Breaststroke Girls  50m  4 Ellen Hunt    Personal Bests 21
  Under 13       47.10 (22.08 / 25.02)    
6 Breaststroke Boys  50m  2 Michael Batey      
          47.38 (22.69 / 24.69)    
7 Butterfly Girls  25m  2 Samantha Over      
  Under 11       19.75      
8 Butterfly Boys  25m  2 Andrew Healy      
          20.71      
9 Freestyle Girls  25m  1 Natalie Connor      
  Under 12       15.33      
10 Freestyle Boys  25m  4 Aryan Alekasir      
          16.53      
11 Backstroke Girls  50m  2 Niamh Gormley      
  Under 13       39.68 (19.74 / 19.94)    
12 Backstroke Boys  50m  6 Nicholas Tetlow      
          48.02 (22.69 / 25.33)    
13 Freestyle Relay Girls  4x25m  2 Rebecca Hurley Lucy Fishpool Bethany Wilderspin Tamzin Luftig
  9 Years       17.73 22.41 22.37 18.75
                 
                 
14 Freestyle Relay Boys  4x25m  2 Darren Costello Lorcan Vieyra Daniel Hails Matthew Papa
          19.76 21.74 25.40 18.96
                 
                 
15 Medley Relay Girls  4x25m  1 Anna Church Katie Gormley Samantha Over Phoebe Love
  Under 11       21.41 22.69 20.07 16.46
                 
                 
16 Medley Relay Boys  4x25m  1 Joshua Higgins Andrew Healy Callum Quilter Kaywan Alekasir
          22.23 25.35 24.33 17.45
                 
                 
17 Freestyle Relay Girls  4x25m  3 Annie Shewell-Cooper Samantha Over Rebecca Hurley Natalie Connor
  Under 12       18.03 18.10 18.49 15.19
                 
                 
18 Freestyle Relay Boys  4x25m  2 Michael Batey Robert McLean Ross Willoughby-Young Aryan Alekasir
          17.00 17.70 17.32 16.72
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x25m  4 Niamh Gormley Ellen Hunt Annie Shewell-Cooper Madison Harrigan
  Under 13       18.84 22.09 21.43 16.42
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x25m  5 Kaywan Alekasir Nicholas Tetlow Robert McLean Richard Mills
          22.17 24.01 19.90 17.17
                 
                 
21 Breaststroke Girls  25m  2 Katie Gormley      
  Under 11       23.18      
22 Breaststroke Boys  25m  3 Andrew Healy      
          25.42      
23 Butterfly Girls  25m  2 Natalie Connor      
  Under 12       18.21      
24 Butterfly Boys  25m  2 Robert McLean      
          19.09      
25 Freestyle Girls  50m  3 Niamh Gormley      
  Under 13       33.70 (16.43 / 17.27)    
26 Freestyle Boys  50m  5 Richard Mills      
          38.83 (19.22 / 19.61)    
27 Backstroke Girls  25m  4 Anna Church      
  Under 11       21.63      
28 Backstroke Boys  25m  3 Joshua Higgins      
          21.57      
29 Breaststroke Girls  25m  4 Phoebe Love      
  Under 12       22.97      
30 Breaststroke Boys  25m  3 Michael Batey      
          21.86      
31 Butterfly Girls  50m  3 Natalie Connor      
  Under 13       40.14 (18.03 / 22.11)    
32 Butterfly Boys  50m  4 Ross Willoughby-Young      
          48.99 (22.25 / 26.74)    
33 Special Relay Girls  4x25m  2 Lucy Fishpool Tamzin Luftig Katie Gormley Bethany Wilderspin
  9 Years       28.07 24.65 17.97 21.97
                 
                 
34 Special Relay Boys  4x25m  2 Darren Costello Matthew Papa Lorcan Vieyra Daniel Hails
          24.26 25.46 24.15 24.89
                 
                 
35 Freestyle Relay Girls  4x25m  1 Rebecca Hurley Phoebe Love Anna Church Samantha Over
  Under 11       17.98 16.88 17.03 17.26
                 
                 
36 Freestyle Relay Boys  4x25m  DQ Andrew Healy Joshua Higgins Kaywan Alekasir Callum Quilter
          17.85  start 19.03 18.44 18.43
                 
                 
37 Medley Relay Girls  4x25m  3 Annie Shewell-Cooper Katie Gormley Natalie Connor Rebecca Hurley
  Under 12       21.61 24.00 18.26 17.78
                 
                 
38 Medley Relay Boys  4x25m  3 Nicholas Tetlow Michael Batey Ross Willoughby-Young Robert McLean
          24.23 22.35 23.79 17.75
                 
                 
39 Freestyle Relay Girls  4x25m  4 Madison Harrigan Ellen Hunt Phoebe Love Niamh Gormley
  Under 13       17.27 16.75 17.58 15.80
                 
                 
40 Freestyle Relay Boys  4x25m  4 Aryan Alekasir Nicholas Tetlow Richard Mills Ross Willoughby-Young
          17.24 18.01 17.91 17.09
                 
                 
41 Squadron Mixed  8x25m  3 Tamzin Luftig Phoebe Love Natalie Connnor Niamh Gormley
          20.29 18.19 15.62 15.96
                 
                 
          Matthew Papa Andrew Healy Aryan Alekasir Michael  Batey
          19.37 18.57 16.84 16.88