Peanuts Round 1 Sat 12th May 2007 - Biggleswade
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  1 Natalie Connor      
  Under 11       15.83      
2 Freestyle Boys  25m  2 Aryan Alekasir      
          16.92      
3 Backstroke Girls  50m  4 Jade Murphy   Final Position  
  Under 12       43.64 (21.38 / 22.26)  1st Hemel 'A'   85
4 Backstroke Boys  50m  6 Harry James    2nd Hertford 130
          47.67 (23.18 / 24.49)  3rd Costa 134
5 Breaststroke Girls  50m  6 Ellen Hunt    4th Hoddesdon 146
  Under 13       48.26 (22.67 / 25.59)  5th Potters Bar 188
6 Breaststroke Boys  50m  5 Ashley Richardson    6th Hemel 'B' 190
          49.15 (22.74 / 26.41)    
7 Butterfly Girls  25m  1 Natalie Connor   First Places     2
  Under 11       17.64   Personal Bests   23
8 Butterfly Boys  25m  6 Ross Willoughby-Young      
          22.01      
9 Freestyle Girls  50m  3 Niamh Gormley      
  Under 12       36.73 (16.89 / 19.84)    
10 Freestyle Boys  50m  3 Richard Mills      
          37.48 (17.90 / 19.58)    
11 Backstroke Girls  50m  6 Ellen Hunt      
  Under 13       43.54 (22.46 / 21.08)    
12 Backstroke Boys  50m  6 Matthew Kenealy      
          41.82 (20.44 / 21.38)    
13 Freestyle Relay Girls  4x25m  3 Caitlin Creeley Anna Church Katie Gormley Rebecca Hurley
  9 Years       21.04 18.34 19.28 19.55
                 
                 
14 Freestyle Relay Boys  4x25m  4 Matthew Papa Joshua Higgins Callum Quilter Kaywan Alekasir
          21.88 20.85 20.46 19.72
                 
                 
15 Medley Relay Girls  4x25m  3 Annie Shewell-Cooper Kate Branley Natalie Connor Samantha Over
  Under 11       22.81 25.07 18.26 19.84
                 
                 
16 Medley Relay Boys  4x25m  5 Joshua Higgins Robert McLean Ross Willoughby-Young Aryan Alekasir
          23.21 23.97 23.22 17.44
                 
                 
17 Freestyle Relay Girls  4x25m  4 Sophie Barber Niamh Gormley Chloe Costello Jade Murphy
  Under 12       19.54 16.55 19.66 16.23
                 
                 
18 Freestyle Relay Boys  4x25m  6 Harry James Ross Willoughby-Young Aryan Alekasir Richard Mills
          19.58 19.47 17.95 17.28
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x50m  6 Niamh Gormley Ellen Hunt Jade Murphy Lucy Theobald
  Under 13       44.81 52.07 49.30 35.52
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x50m  6 Matthew Kenealy Robert McLean Ashley Richardson Harry James
          44.18 52.03 42.06 42.03
                 
                 
21 Breaststroke Girls  25m  4 Kate Branley      
  Under 11       25.51      
22 Breaststroke Boys  25m  4 Robert McLean      
          24.09      
23 Butterfly Girls  50m  3 Natalie Connor      
  Under 12       42.70 (18.50 / 24.20)    
24 Butterfly Boys  50m  6 Ross Willoughby-Young      
          49.95 (21.51 / 28.44)    
25 Freestyle Girls  50m  6 Lucy Theobald      
  Under 13       36.01 (17.18 / 18.83)    
26 Freestyle Boys  50m  5 Matthew Kenealy      
          38.16 (16.87 / 21.29)    
27 Backstroke Girls  25m  5 Annie Shewell-Cooper      
  Under 11       23.67      
28 Backstroke Boys  25m  3 Ross Willoughby-Young      
          22.22      
29 Breaststroke Girls  50m  6 Jade Murphy      
  Under 12       54.13 (24.77 / 29.36)    
30 Breaststroke Boys  50m  6 Robert McLean      
          54.26 (25.01 / 29.25)    
31 Butterfly Girls  50m  6 Lucy Theobald      
  Under 13       45.48 (20.18 / 25.30)    
32 Butterfly Boys  50m  6 Ashley Richardson      
          45.07 (19.48 / 25.59)    
33 Medley Relay Girls  4x25m  4 Caitlin Creeley Rebecca Hurley Anna Church Katie Gormley
  9 Years       24.55 29.09 23.11 19.40
                 
                 
34 Medley Relay Boys  4x25m  DQ Kaywan Alekasir Matthew Papa Joshua Higgins Callum Quilter
          25.40 29.49 25.16 20.90
                 
                 
35 Freestyle Relay Girls  4x25m  2 Annie Shewell-Cooper Samantha Over Kate Branley Natalie Connor
  Under 11       18.87 19.71 20.43 16.30
                 
                 
36 Freestyle Relay Boys  4x25m  3 Aryan Alekasir Ross Willoughby-Young Robert McLean Kaywan Alekasir
          17.64 18.79 19.29 20.19
                 
                 
37 Medley Relay Girls  4x25m  4 Jade Murphy Chloe Costello Sophie Barber Niamh Gormley
  Under 12       21.28 28.84 23.45 17.25
                 
                 
38 Medley Relay Boys  4x25m  DQ Harry James Robert McLean Richard Mills Aryan Alekasir
          23.46 24.50 23.62 18.86
                 
                 
39 Freestyle Relay Girls  4x50m  6 Sophie Barber Ellen Hunt Lucy Theobald Chloe Costello
  Under 13       42.84 38.31 36.81 46.80
                 
                 
40 Freestyle Relay Boys  4x50m  5 Ashley Richardson Aryan Alekasir Richard Mills Matthew Kenealy
          35.41 38.97 40.48 40.13
                 
                 
41 Squadron Mixed  8x25m  4 Anna Church Natalie Connor Jade Murphy Lucy Theobald
          18.36 16.12 16.89 16.75
                 
                 
          Kaywan Alekasir Aryan Alekasir Richard Mills Ashley Richardson
          20.71 17.66 17.15 16.03