Peanuts Round 2 Sat 16th June 2007 - Furzefield
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  1 Natalie Connor      
  Under 11       15.20      
2 Freestyle Boys  25m  3 Aryan Alekasir      
          16.35   Result  
3 Backstroke Girls  50m  5 Niamh Gormley    1st Hatfield   82
  Under 12       45.37 (22.47 / 22.90)  2nd Hemel 102
4 Backstroke Boys  50m  DQ Harry James    3rd Costa 135
          47.87 (23.58 / 24.29)  4th Cheshunt 142
5 Breaststroke Girls  50m  6 Ellen Hunt    5th Potters Bar 196
  Under 13       49.66 (00.00 / 49.66)  6th Tring 243
6 Breaststroke Boys  50m  3 Todd Chadwell    First Places     2
          43.50 (19.48 / 24.02)  Personal Bests    17
7 Butterfly Girls  25m  1 Natalie Connor      
  Under 11       17.26      
8 Butterfly Boys  25m  5 Robert McLean      
          20.47      
9 Freestyle Girls  50m  5 Niamh Gormley      
  Under 12       37.78 (18.26 / 19.52)    
10 Freestyle Boys  50m  5 Richard Mills      
          39.01 (19.01 / 20.00)    
11 Backstroke Girls  50m  5 Lucy Wheeler      
  Under 13       44.83 (21.88 / 22.95)    
12 Backstroke Boys  50m  5 Matthew Kenealy      
          42.18 (20.20 / 21.98)    
13 Freestyle Relay Girls  4x25m  DQ Caitlin Creeley Anna Church Katie Gormley Rebecca Hurley
  9 Years       20.78 18.38 19.78 19.68
                 
                 
14 Freestyle Relay Boys  4x25m  3 Matthew Papa Joshua Higgins Callum Quilter Kaywan Alekasir
          21.36 19.82 20.20 18.76
                 
                 
15 Medley Relay Girls  4x25m  2 Annie Shewell-Cooper Kate Branley Natalie Connor Samantha Over
  Under 11       22.25 26.51 17.41 19.32
                 
                 
16 Medley Relay Boys  4x25m  DQ Matthew Papa Robert McLean Joshua Higgins Aryan Alekasir
          26.00 25.00 26.88 17.40
                 
                 
17 Freestyle Relay Girls  4x25m  4 Sophie Barber Chloe Costello Anna Church Niamh Gormley
  Under 12       19.06 20.86 18.55 17.65
                 
                 
18 Freestyle Relay Boys  4x25m  5 Harry James Michael Batey Aryan Alekasir Richard Mills
          19.25 18.18 17.39 17.83
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x50m  5 Lucy Theobald Ellen Hunt Lucy Wheeler Sophie Barber
  Under 13       44.81 53.77 44.44 41.86
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x50m  DQ Matthew Kenealy Todd Chadwell Peter Alves-Attree Daniel Mackey
          43.66 46.62 54.10 37.48
                 
                 
21 Breaststroke Girls  25m  5 Kate Branley      
  Under 11       26.07      
22 Breaststroke Boys  25m  4 Robert McLean      
          25.12      
23 Butterfly Girls  50m  2 Natalie Connor      
  Under 12       40.39 (17.90 / 22.49)    
24 Butterfly Boys  50m  DQ Michael Batey      
          49.80 (22.40 / 27.40)    
25 Freestyle Girls  50m  5 Ellen Hunt      
  Under 13       36.93 (17.95 / 18.98)    
26 Freestyle Boys  50m  3 Todd Chadwell      
          34.80 (16.91 / 17.89)    
27 Backstroke Girls  25m  4 Annie Shewell-Cooper      
  Under 11       22.01      
28 Backstroke Boys  25m  4 Joshua Higgins      
          22.52      
29 Breaststroke Girls  50m  DQ Chloe Costello      
  Under 12       1:00.68 (26.70 / 33.98)    
30 Breaststroke Boys  50m  5 Michael Batey      
          52.51 (24.66 / 27.85)    
31 Butterfly Girls  50m  6 Lucy Theobald      
  Under 13       46.35 (20.46 / 25.89)    
32 Butterfly Boys  50m  6 Peter Alves-Attree      
          53.90 (23.66 / 30.24)    
33 Medley Relay Girls  4x25m  DQ Caitlin Creeley Rebecca Hurley Anna Church Katie Gormley
  9 Years       27.75 29.95 23.06 19.69
                 
                 
34 Medley Relay Boys  4x25m  DQ Kaywan Alekasir Matthew Papa Joshua Higgins Callum Quilter
          25.75 28.87 27.68 20.65
                 
                 
35 Freestyle Relay Girls  4x25m  2 Annie Shewell-Cooper Samantha Over Kate Branley Natalie Connor
  Under 11       19.00 19.36 21.90 16.07
                 
                 
36 Freestyle Relay Boys  4x25m  5 Aryan Alekasir Callum Quilter Robert McLean Kaywan Alekasir
          17.04 21.50 18.52 20.13
                 
                 
37 Medley Relay Girls  4x25m  5 Annie Shewell-Cooper Chloe Costello Sophie Barber Niamh Gormley
  Under 12       22.36 28.64 24.13 17.78
                 
                 
38 Medley Relay Boys  4x25m  DQ Harry James Robert McLean Michael Batey Richard Mills
          21.47 25.31 22.58 17.62
                 
                 
39 Freestyle Relay Girls  4x50m  4 Lucy Theobald Sophie Barber Ellen Hunt Lucy Wheeler
  Under 13       37.78 43.49 38.20 39.29
                 
                 
40 Freestyle Relay Boys  4x50m  6 Todd Chadwell Peter Alves-Attree Daniel Mackey Matthew Kenealy
          37.01 42.60 38.62 38.47
                 
                 
41 Squadron Mixed  8x25m  4 Anna Church Natalie Connor Niamh Gormley Lucy Theobald
          19.09 16.26 17.12 17.18
                 
                 
          Kaywan Alekasir Robert McLean Richard Mills Todd Chadwell
          20.29 19.69 17.79 15.33