Peanuts Round 3 Sat 12th July 2008
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  2 Phoebe Love      League Table  Points
  Under 11       16.78     1st Potters Bar  32
2 Freestyle Boys  25m  4 Callum Quilter    2nd Herts Flyers  30
          18.07    3rd Bushey  29
3 Backstroke Girls  25m  4 Anna Church    4th Broxbourne  27
  Under 12       19.87    5th Stevenage 'B'  22
4 Backstroke Boys  25m  4 Max Ashton    6th Verulam  21
          21.35      
5 Breaststroke Girls  50m  6 Ellen Hunt      
  Under 13       48.49 (22.61 / 25.88)    
6 Breaststroke Boys  50m  3 Michael Batey      
          46.55 (22.27 / 24.28)    
7 Butterfly Girls  25m  1 Samantha Over     Gala Position  
  Under 11       18.80    1st Herts Flyers  121
8 Butterfly Boys  25m  3 Kaywon Alekasir    2nd Potters Bar  140
          20.04    3rd Bushey  148
9 Freestyle Girls  25m  4 Phoebe Love    4th Broxbourne  156
  Under 12       16.80    5th Verulam  156
10 Freestyle Boys  25m  3 Aryan Alekasir    6th Stevenage 'B'  166
          15.96    First Places     7
11 Backstroke Girls  50m  3 Niamh Gormley    Personal Bests   21
  Under 13       39.80 (20.28 / 19.52)    
12 Backstroke Boys  50m  DQ Matthew Kenealy      
          39.20  turn (19.05 / 20.15)    
13 Freestyle Relay Girls  4x25m  4 Lucy Fishpool Isobel Harley Bethany Wilderspin Tamzin Luftig
  9 Years       20.78 23.66 22.22 18.91
                 
                 
14 Freestyle Relay Boys  4x25m  1 Darren Costello Lorcan Vieyra James Cubin Matthew Papa
          19.32 24.05 20.67 18.61
                 
                 
15 Medley Relay Girls  4x25m  1 Anna Church Katie Gormley Samantha Over Phoebe Love
  Under 11       20.96 22.73 20.95 17.46
                 
                 
16 Medley Relay Boys  4x25m  2 Joshua Higgins Andrew Healy Kaywon Alekasir Callum Quilter
          21.94 24.31 20.10 17.94
                 
                 
17 Freestyle Relay Girls  4x25m  3 Claire Dean Abigail Wilderspin Rebecca Hurley Anna Church
  Under 12       17.13 17.28 17.88 16.41
                 
                 
18 Freestyle Relay Boys  4x25m  2 Michael Batey Max Ashton Ross Willoughby-Young Aryan Alekasir
          16.97 16.72 17.38 16.00
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x25m  6 Niamh Gormley Ellen Hunt Abigail Wilderspin Annie Shewell-Cooper
  Under 13       19.00 22.96 20.26 16.95
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x25m  5 Richard Mills Nicholas Tetlow Matthew Kenealy Kaywon Alekasir
          22.84 23.82 19.26 16.69
                 
                 
21 Breaststroke Girls  25m  1 Katie Gormley      
  Under 11       24.08      
22 Breaststroke Boys  25m  4 Andrew Healy      
          25.50      
23 Butterfly Girls  25m  3 Samantha Over      
  Under 12       19.76      
24 Butterfly Boys  25m  2 Max Ashton      
          19.27      
25 Freestyle Girls  50m  4 Ellen Hunt      
  Under 13       35.30 (17.10 / 18.20)    
26 Freestyle Boys  50m  4 Aryan Alekasir      
          35.46 (17.11 / 18.35)    
27 Backstroke Girls  25m  1 Anna Church      
  Under 11       20.88      
28 Backstroke Boys  25m  4 Joshua Higgins      
          22.30      
29 Breaststroke Girls  25m  5 Phoebe Love      
  Under 12       24.89      
30 Breaststroke Boys  25m  3 Michael Batey      
          21.72      
31 Butterfly Girls  50m  5 Niamh Gormley      
  Under 13       41.13 (19.08 / 22.05)    
32 Butterfly Boys  50m  5 Matthew Kenealy      
          42.43 (19.62 / 22.81)    
33 Special Relay Girls  4x25m  3 Lucy Fishpool Tamzin Luftig Bethany Wilderspin Isobel Harley
  9 Years       26.87 25.91 23.43 25.63
                 
                 
34 Special Relay Boys  4x25m  DQ Darren Costello Matthew Papa Lorcan Vieyra James Cubin
          25.54 26.08 23.50  T/O 20.65
                 
                 
35 Freestyle Relay Girls  4x25m  1 Claire Dean Phoebe Love Anna Church Samantha Over
  Under 11       17.62 17.63 17.22 17.35
                 
                 
36 Freestyle Relay Boys  4x25m  1 Andrew Healy Joshua Higgins Kaywon Alekasir Callum Quilter
          17.35 19.12 16.75 17.44
                 
                 
37 Medley Relay Girls  4x25m  5 Annie Shewell-Cooper Katie Gormley Samantha Over Rebecca Hurley
  Under 12       22.33 22.87 20.56 18.06
                 
                 
38 Medley Relay Boys  4x25m  2 Max Ashton Michael Batey Aryan Alekasir Ross Willoughby-Young
          24.06 21.07 20.57 17.21
                 
                 
39 Freestyle Relay Girls  4x25m  4 Abigail Wilderspin Claire Dean Ellen Hunt Niamh Gormley
  Under 13       17.99 17.41 16.25 15.07
                 
                 
40 Freestyle Relay Boys  4x25m  5 Richard Mills Nicholas Tetlow Ross Willoughby-Young Matthew Kenealy
          17.10 18.19 17.41 16.21
                 
                 
41 Squadron Mixed  8x25m  3 Tamzin Luftig Phoebe Love Anna Church Niamh Gormley
          22.04 18.78 17.45 15.55
                 
                 
          Matthew Papa Kaywon Alekasir Aryan Alekasir Matthew Kenealy
          18.81 16.32 16.23 15.76