Peanuts Round 3 Sat 1st July 2006 - Stevenage
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  25m  1 Natalie Connor      
  Under 11       16.50      
2 Freestyle Boys  25m  3 Aryan Alekasir      
          18.97      
3 Backstroke Girls  50m  5 Caitlin Archbold   Final Results  
  Under 12       44.98 (23.32 / 21.66)  1st Cheshunt   84
4 Backstroke Boys  50m  5 Matthew Kenealy    2nd Hemel 'B' 103
          46.90 (22.75 / 24.15)  3rd Potters Bar 125
5 Breaststroke Girls  50m  1 Brooke Killick    4th Tring 158
  Under 13       43.46 (19.94 / 23.52)  5th Verulam 170
6 Breaststroke Boys  50m  5 Peter Alves-Attree      
          49.77    1st Places   10
7 Butterfly Girls  25m  2 Jade Murphy    Personal Bests   29
  Under 11       21.04    No Previous Times     4
8 Butterfly Boys  25m  3 Luc Cook      
          22.93      
9 Freestyle Girls  50m  3 Jasmine Cooper      
  Under 12       37.44 (17.50 / 19.94)    
10 Freestyle Boys  50m  3 Ashley Richardson      
          35.18 (17.31 / 17.87)    
11 Backstroke Girls  50m  2 Amanda Healy      
  Under 13       42.67 (21.25 / 21.42)    
12 Backstroke Boys  50m  5 Mark Serafinowicz      
          53.13 (20.23 / 32.90)    
13 Freestyle Relay Girls  4x25m  1 Annie Shewell-Cooper Samantha Burt Mollie Richardson Natalie Connor
  9 Years       19.34 24.47 19.57 17.49
                 
                 
14 Freestyle Relay Boys  4x25m  2 Andrew Healy Ross Willoughby-Young Nicholas Tetlow Aryan Alekasir
          19.31 22.26 23.47 20.56
                 
                 
15 Medley Relay Girls  4x25m  3 Annie Shewell-Cooper Natalie Connor Jade Murphy Brooke Murphy
  Under 11       22.63 24.27 22.38 22.30
                 
                 
16 Medley Relay Boys  4x25m  3 Luc Cook Ben Collins Andrew Healy Richard Mills
          21.00 32.10 23.45 19.03
                 
                 
17 Freestyle Relay Girls  4x25m  3 Caitlin Archbold Lucy Wheeler Jasmine Cooper Lucy Theobald
  Under 12       17.62 18.89 16.70 17.82
                 
                 
18 Freestyle Relay Boys  4x25m  3 Peter Alves-Attree Paul Manzi Matthew Kenealy Ashley Richardson
          17.20 21.28 17.74 15.42
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x50m  1 Amanda Healy Brooke Killick Rebecca Simpson Lauren Murphy
  Under 13       44.44 44.74 41.38 35.60
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x50m  DQ Mark Serafinowicz Paul Manzi Peter Alves-Attree Alexander Tetlow
          52.37 1 02.74 53.37 1 02.44
                 
                 
21 Breaststroke Girls  25m  1 Natalie Connor      
  Under 11       22.92      
22 Breaststroke Boys  25m  3 Luc Cook      
          25.23      
23 Butterfly Girls  50m  5 Caitlin Archbold      
  Under 12       53.61 (22.57 / 31.04)    
24 Butterfly Boys  50m  3 Ashley Richardson      
          41.63 (19.28 / 22.35)    
25 Freestyle Girls  50m  1 Brooke Killick      
  Under 13       32.50 (18.33 / 14.17)    
26 Freestyle Boys  50m  4 Matthew Kenealy      
          42.99 (17.87 / 25.12)    
27 Backstroke Girls  25m  1 Jade Murphy      
  Under 11       21.75      
28 Backstroke Boys  25m  1 Richard Mills      
          22.30      
29 Breaststroke Girls  50m  4 Lucy Theobald      
  Under 12       54.49 (25.03 / 29.46)    
30 Breaststroke Boys  50m  5 Peter Alves-Attree      
          51.95 (24.83 / 27.12)    
31 Butterfly Girls  50m  2 Rebecca Simpson      
  Under 13       40.03 (17.88 / 22.15)    
32 Butterfly Boys  50m  NS        
            (20.47 / -20.47)    
33 Medley Relay Girls  4x25m  1 Annie Shewell-Cooper Mollie Richardson Natalie Connor Brooke Murphy
  9 Years       22.75 31.76 18.23 24.18
                 
                 
34 Medley Relay Boys  4x25m  2 Ross Willoughby-Young Andrew Healy Aryan Alekasir Nicholas Tetlow
          24.63 31.02 26.27 26.40
                 
                 
35 Freestyle Relay Girls  4x25m  4 Jade Murphy Brooke Murphy Samantha Burt Mollie Richardson
  Under 11       16.99 23.48 21.68 21.84
                 
                 
36 Freestyle Relay Boys  4x25m  4 Richard Mills Ben Collins Nicholas Tetlow Luc Cook
          18.92 32.58 24.92 19.06
                 
                 
37 Medley Relay Girls  4x25m  DQ Jasmine Cooper Lucy Theobald Lucy Wheeler Caitlin Archbold
  Under 12       21.28 25.54 19.90 18.44
                 
                 
38 Medley Relay Boys  4x25m  5 Alexander Tetlow Peter Alves-Attree Ashley Richardson Mark Serafinowicz
          31.57 25.84 17.36 19.27
                 
                 
39 Freestyle Relay Girls  4x50m  1 Lauren Murphy Rebecca Simpson Amanda Healy Brooke Killick
  Under 13       38.56 36.31 39.62 31.56
                 
                 
40 Freestyle Relay Boys  4x50m  5 Matthew Kenealy Alexander Tetlow Mark Serafinowicz Paul Manzi
          42.40 1 04.90 43.03 44.37
                 
                 
41 Squadron Mixed  8x25m  2 Natalie Connor Jade Murphy Jasmine Cooper Brooke Killick
          16.47 17.12 17.00 14.39
                 
                 
          Andrew Healy Richard Mills Peter Alves-Attree Ashley Richardson
          20.28 19.67 18.77 16.29