National Swimming League Round 1 -  10th October 2009 - Clissold
No Event   Dist Pos  Swimmer           
1 Ind. Medley Girls 200m NS            
  Open          (38.27 / 41.80 / 50.48 / 39.65)           
2 Ind. Medley Boys 200m 3  Wray Shewell-Cooper           
           2:27.18   (31.66 / 38.86 / 3.06 / 34.28)           
3 Freestyle Relay Girls 4x50m DQ  Andrea Houben   Amanda Hunt   Anna Church   Katie Gormley     
  9-11        35.06  start   36.39  36.44  34.87    
4 Freestyle Relay Boys 4x50m 4  Joshua Higgins   Kaywon Alekasir   Matthew Papa   Jack Shewell-Cooper     
           38.70  36.87  42.50  37.96    
5 Medley Relay Girls 4x50m 5  Niamh Gormley   Phoebe Love   Georgina Lawson   Claire Dean     
  13 and under        39.66  46.47  38.93  35.76    
6 Medley Relay Boys 4x50m 6  Aryan Alekasir   Robert McLean   Andrew Bays   Michael Batey     
           41.60  49.00  37.25  32.35    
7 Freestyle Relay Girls 4x50m 8  Emma Shewell-Cooper   Samantha Over   Abigail Wilderspin   Lucy Wheeler     
  15 and under        34.51  36.62  34.38  35.09    
8 Freestyle Relay Boys 4x50m 8  Matthew Kenealy   Joshua Marsden   Robert McLean   Connor Creeley     
           32.48  34.18  39.66  30.74    
9 Medley Relay Girls 4x50m 8  Samantha Over   Inez Hickman   Ellen Hunt   Lucy Wheeler     
  Open        43.09  47.03  39.26  36.06    
10 Medley Relay Boys 4x50m 8  Martin Higgins   Wray Shewell-Cooper   Jake Killick   Matthew Kenealy     
           35.16  35.25  29.13  32.85    
11 Backstroke Girls 50m 2  Anna Church             
  10-11        40.32  (0.00 / 40.32)         
12 Backstroke Boys 50m 4  Joshua Higgins           
           43.64  (0.00 / 43.64)       Result     
13 Breaststroke Girls 100m 4  Andrea Houben       1st St Pauls Barnes   290  
  13 and under        1:32.82   (43.68 / 49.14)     2nd Halstead   287  
14 Breaststroke Boys 100m 7  Michael Batey       3rd Bethnal Green   277  
           1:37.09   (46.47 / 50.62)     4th Hitchin   261  
15 Backstroke Girls 100m 5  Ellen Hunt       5th Tring   202  
  15 and under        1:20.68   (38.86 / 41.82)     6th Potters Bar   157  
16 Backstroke Boys 100m 7  Matthew Kenealy       7th Clissold   153  
           1:26.01   (47.70 / 38.31)     8th Ware   150  
17 Butterfly Girls 100m NS            
  Open         #VALUE!    PBs & NPT   28  
18 Butterfly Boys 100m 6  Jake Killick           
           1:06.57   (30.17 / 36.40)         
19 Butterfly Girls 50m 2  Andrea Houben           
  10-11        38.49  (17.24 / 21.25)         
20 Butterfly Boys 50m 5  Jack Shewell-Cooper           
           47.14  (20.68 / 26.46)         
21 Backstroke Girls 100m 7  Niamh Gormley           
  13 and under        1:28.57   (43.00 / 45.57)         
22 Backstroke Boys 100m 5  Aryan Alekasir           
           1:29.40   (40.85 / 48.55)         
23 Butterfly Girls 100m 6  Abigail Wilderspin           
  15 and under        1:34.21   (42.66 / 51.55)         
24 Butterfly Boys 100m 6  Connor Creeley           
           1:18.65   (35.08 / 43.57)         
25 Backstroke Girls 100m 8  Inez Hickman           
  Open        1:28.88   (41.88 / 47.00)         
26 Backstroke Boys 100m 6  Wray Shewell-Cooper           
           1:14.38   (35.74 / 38.64)         
27 Breaststroke Girls 50m 2  Andrea Houben           
  10-11        42.58  (21.76 / 20.82)         
28 Breaststroke Boys 50m 7  Matthew Papa           
           54.42  (24.82 / 29.60)         
29 Butterfly Girls 100m 4  Niamh Gormley           
  13 and under        1:32.25   (42.23 / 50.02)         
30 Butterfly Boys 100m 5  Andrew Bays           
           1:29.92   (38.14 / 51.78)         
31 Freestyle Girls 100m 8  Emma Shewell-Cooper           
  15 and under        1:15.89   (31.99 / 43.90)         
32 Freestyle Boys 100m 7  Connor Creeley           
           1:09.01   (37.48 / 31.53)         
33 Breaststroke Girls 100m 6  Ellen Hunt           
  Open        1:34.54   (40.78 / 53.76)         
34 Breaststroke Boys 100m 3  Wray Shewell-Cooper           
           1:17.08   (36.21 / 40.87)         
35 Freestyle Girls 50m 3  Katie Gormley           
  10-11        35.88  (15.39 / 20.49)         
36 Freestyle Boys 50m 4  Kaywon Alekasir           
           36.73  (16.70 / 20.03)         
37 Freestyle Girls 100m 7  Georgina Lawson           
  13 and under        1:16.58   (35.54 / 41.04)         
38 Freestyle Boys 100m 6  Michael Batey           
           1;15.00   (35.93 / 39.07)         
39 Breaststroke Girls 100m 7  Phoebe Love           
  15 and under        1:41.02   (47.18 / 53.84)         
40 Breaststroke Boys 100m 8  Andrew Bays           
           1;39.42   (45.57 / 53.85)         
41 Freestyle Girls 100m 8  Inez Hickman           
  Open        1:17.21   (36.06 / 41.15)         
42 Freestyle Boys 100m 3  Jake Killick           
           59.39  (27.97 / 31.42)         
43 Medley Relay Girls 4x50m 2  Anna Church   Amanda Hunt   Andrea Houben   Claire Dean     
  9-11        40.82  47.97  39.21  36.47    
44 Medley Relay Boys 4x50m 4  Joshua Higgins   Jack Shewell-Cooper   Kaywon Alekasir   Matthew Papa     
           43.12  55.00  44.44  42.76    
45 Freestyle Relay Girls 4x50m 6  Samantha Over   Abigail Wilderspin   Katie Gormley   Georgina Lawson     
  13 and under        36.66  35.40  36.26  35.12    
46 Freestyle Relay Boys 4x50m 5  Aryan Alekasir   Michael Batey   Andrew Bays   Robert McLean     
           32.18  32.10  35.22  39.29    
47 Medley Relay Girls 4x50m 8  Emma Shewell-Cooper   Claire Dean   Lucy Wheeler   Phoebe Love     
  15 and under        40.43  49.53  40.60  34.75    
48 Medley Relay Boys 4x50m 7  Matthew Kenealy   Joshua Marsden   Connor Creeley   Aryan Alekasir     
           38.04  47.33  32.89  32.80    
49 Freestyle Relay Girls 6x50m 8  Inez Hickman   Niamh Gormley   Georgina Lawson   Abigail Wilderspin   Emma Shewell-Cooper   Ellen Hunt 
  Open        35.48  35.84  35.16  34.53  34.50  32.38
50 Freestyle Relay Boys 6x50m 8  Wray Shewell-Cooper   Martin Higgins   Ian Bays   Joshua Marsden   Aryan Alekasir   Jake Killick 
           28.30  28.83  32.17  33.62  34.34  27.44