Mercury Trophy Relay Sat 9th May 2009 - Haileybury 5.45pm
No  Event      Pos Start Shallow Start Shallow Start Shallow
1  Breaststroke Squadron   Girls   6 x 25m  3 Darica Au Hannah Knibb Annie Thorn Annabelle Milner Ellen Hunt Kate Gardner
           29.56  24.31  22.94  20.75  20.78  18.59
                     
                     
                     
                     
2  Breaststroke Squadron   Boys   6 x 25m  4 Ben Sweet Luke Maddock-Lyon Robert McLean Xavier Hickman Robert Branch Sebastian O'Connell
           30.29  27.21  22.25  23.24  19.57  16.93
                     
                     
                     
                     
3  Medley Relay   Girls   4 x 25m  3 Rachel Connery Siobhan Gallagher Darica Au Lauren Andrew    
   Under 10s         26.22  33.25  21.79  22.74    
                     
                     
4  Medley Relay   Boys   4 x 25m  3 Jack Higgins Christopher Thorn Matthew McArdle Edward Burt    
           24.00  29.34  22.62  22.96    
                     
                     
5  Medley Relay   Girls   4 x 25m  3 Bethany Wilderspin Eleanor Lawson Hannah Knibb Amanda Hunt    
   Under 11s         24.43  28.41  21.49  17.12 Results  
                     
                     
6  Medley Relay   Boys   4 x 25m  DQ Luke Maddock-Lyon Joshua Higgins Ben Sweet Jack Higgins  1st Edmonton Phoenix  51
           22.22  25.10 32.14  arms  19.66  2nd Hertford  75
                     
                     
7  Medley Relay   Girls   4 x 25m  2 Anna Church Samantha Over Georgina Lawson Annie Thorn  3rd Hemel  111
   Under 12s         19.31  22.37  17.00  17.92  4th Potters Bar  116
                     
                     
8  Medley Relay   Boys   4 x 25m  3 Joshua Higgins Robert McLean Kaywon Alekasir Matthew McArdle  5th Cheshunt  132
           21.96  22.89  18.62  19.12  6th Borehamwood  185
                     
                     
9  Medley Relay   Girls   4 x 25m  4 Abigail Wilderspin Samantha Burt Annie Shewell-Cooper Annabelle Milner  First Places  2
   Under 13s         19.56  23.40  20.78  16.21  Personal Bests  54
                     
                     
10  Medley Relay   Boys   4 x 25m  4 Nicholas Tetlow Michael Batey Aryan Alekasir Xavier Hickman  No Previous Times  3
           22.38  20.75  19.47  17.40    
                     
                     
11  Medley Relay   Girls   4 x 25m  5 Emma Shewell-Cooper Phoenix Hickman Ellen Hunt Annabelle Milner    
   Under 15s         18.90  21.52  17.94  15.81    
                     
                     
12  Medley Relay   Boys   4 x 25m  4 Matthew Kenealy Nicholas Tetlow Robert McLean Robert Branch    
           17.90  24.12  20.00  15.50    
                     
                     
13  Medley Relay   Girls   4 x 25m  5 Inez Hickman Abigail Wilderspin Kate Gardner Phoenix Hickman    
   Open         18.28  24.06  15.17  16.33    
                     
                     
14  Medley Relay   Boys   4 x 25m  3 Sebastian O'Connell Chris Andrew Simon Wright Frankie Fenwick    
           16.06  16.05  15.06  13.26    
                     
                     
15  Butterfly Squadron   Girls   6 x 25m  4 Lauren Andrew Amanda Hunt Samantha Over Samantha Burt Emma Shewell-Cooper Inez Hickman
           31.61  20.77  18.72  20.11  18.86  16.40
                     
                     
                     
                     
16  Butterfly Squadron   Boys   6 x 25m  DQ Luke Maddock-Lyon Matthew McArdle Kaywon Alekasir Michael Batey Matthew Kenealy Frankie Fenwick
           22.68 22.43  arms  19.62  19.57  16.66  14.40
                     
                     
                     
                     
17  Freestyle Relay   Girls   4 x 25m  4 Siobhan Gallagher Rachel Connery Darica Au Lauren Andrew    
   Under 10s         23.69  20.98  20.71  25.48    
                     
                     
18  Freestyle Relay   Boys   4 x 25m  4 Ben Sweet Christopher Thorn Edward Burt Jack Higgins    
           24.01  23.72  24.37  20.22    
                     
                     
19  Freestyle Relay   Girls   4 x 25m  3 Eleanor Lawson Amanda Hunt Bethany Wilderspin Hannah Knibb    
   Under 11s         20.98  17.19  24.36  17.89    
                     
                     
20  Freestyle Relay   Boys   4 x 25m  6 Matthew McArdle Luke Maddock-Lyon Christopher Thorn Ben Sweet    
           21.14  17.98  25.88  23.90    
                     
                     
21  Freestyle Relay   Girls   4 x 25m  1 Annie Thorn Samantha Over Anna Church Georgina Lawson    
   Under 12s         18.23  17.02  16.94  15.42    
                     
                     
22  Freestyle Relay   Boys   4 x 25m  5 Joshua Higgins Kaywon Alekasir Robert McLean Jack Higgins    
           19.23  16.56  18.38  19.81    
                     
                     
23  Freestyle Relay   Girls   4 x 50m  4 Annabelle Milner Annie Shewell-Cooper Samantha Burt Abigail Wilderspin    
   Under 13s         38.29  38.67  39.30  34.44    
                     
                     
24  Freestyle Relay   Boys   4 x 50m  4 Nicholas Tetlow Xavier Hickman Michael Batey Kaywon Alekasir    
           38.54  40.10  35.90  36.54    
                     
                     
25  Freestyle Relay   Girls   4 x 50m  4 Anna Church Georgina Lawson Emma Shewell-Cooper Ellen Hunt    
   Under 15s         36.39  34.77  36.00  33.25    
                     
                     
26  Freestyle Relay   Boys   4 x 50m  4 Robert Branch Robert McLean Matthew Kenealy Aryan Alekasir    
           33.78  39.68  32.55  34.63    
                     
                     
27  Freestyle Relay   Girls   4 x 50m  4 Samantha Over Kate Gardner Phoenix Hickman Inez Hickman    
   Open         36.15  30.82  38.38  34.23    
                     
                     
28  Freestyle Relay   Boys   4 x 50m  1 Simon Wright Chris Andrew Frankie Fenwick Sebastian O'Connell    
           28.65  27.44  28.71  27.81    
                     
                     
29  Freestyle Squadron   Girls   12 x 25m  4 Rachel Connery Siobhan Gallagher Bethany Wilderspin Eleanor Lawson Anna Church Georgina Lawson
           22.30  22.92  23.08  21.66  17.12  16.22
                     
                     
                     
                     
          Annie Shewell-Cooper Abigail Wilderspin Emma Shewell-Cooper Ellen Hunt Kate Gardner Inez Hickman
           17.10  16.22  16.12  16.22  14.25  15.68
                     
                     
                     
                     
30  Freestyle Squadron   Boys   12 x 25m  4 Matthew McArdle Edward Burt Luke Maddock-Lyon Christopher Thorn Joshua Higgins Robert McLean
           21.90  24.34  19.37  26.67  19.98  18.35
                     
                     
                     
                     
          Aryan Alekasir Michael Batey Robert Branch Matthew Kenealy Simon Wright Chris Andrew
           15.41  16.48  15.80  14.70  13.16  12.71