Herts Majors Round 3 Sat 24th March 2007 - Hemel Hempsted
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  100m  2 Laura Fairhead      
  Open       1:05.89 (31.71 / 34.18)    
2 Freestyle Boys  100m  2 Shaun Brissenden      
          59.61 (28.30 / 31.31)  Final positions   
3 Backstroke Girls  50m  1 Jade Murphy   1st Cheshunt 138
  Under 12       42.98 (21.52 / 21.46) 2nd Watford 138
4 Backstroke Boys  50m  4 Richard Mills   3rd Harpenden 151
          48.36 (23.76 / 24.60) 4th Verulam 169
5 Butterfly Girls  100m  2 Sophie Connor   5th Potters Bar 195
  Under 16       1:14.77 (34.21 / 40.56) 6th Tring 261
6 Butterfly Boys  100m  4 Adam Simpson   1st Places     3
          1:14.86 (34.14 / 40.72) PBs    26
7 Breaststroke Girls  100m  6 Lauren Murphy      
  Under 14       1:47.83 (50.00 / 57.83)    
8 Breaststroke Boys  100m  5 Connor Creeley      
          1:34.73 (44.29 / 50.44)    
9 Backstroke Girls  100m  5 Laura Fairhead      
  Open       1:16.09 (39.28 / 36.81)    
10 Backstroke Boys  100m  6 Jake Killick      
          1:14.09 (35.62 / 38.47)    
11 Breaststroke Girls  50m  5 Jade Murphy      
  Under 12       53.22 (24.45 / 28.77)    
12 Breaststroke Boys  50m  4 Michael Batey      
          53.36 (24.50 / 28.86)    
13 Freestyle Girls  100m  4 Danielle Smith      
  Under 16       1:09.36 (32.36 / 37.00)    
14 Freestyle Boys  100m  5 Frankie Fenwick      
          1:06.51 (30.81 / 35.70)    
15 Butterfly Girls  100m  DQ Brooke Killick      
  Under 14       1:28.45 (39.02 / 49.43)    
16 Butterfly Boys  100m  NS        
            #VALUE!    
17 Medley Relay Girls  4x50m  3 Laura Fairhead Danielle Smith Kate Gardner Rachel Cunnane
  Open       38.43 40.80 32.66 32.60
                 
                 
18 Medley Relay Boys  4x50m  3 Jake Killick Wray Shewell-Cooper Shaun Brissenden Simon Wright
          34.75 34.67 30.06 29.12
                 
                 
19 Freestyle Relay Girls  4x50m  3 Jade Murphy Sophie Barber Annie Shewell-Cooper Natalie Connor
  Under 12       39.34 42.60 43.18 33.81
                 
                 
20 Freestyle Relay Boys  4x50m  3 Robert McLean Michael Batey Ross Willoughby-Young Richard Mills
          44.00 42.60 38.09 40.23
                 
                 
21 Medley Relay Girls  4x50m  5 Emma Shewell-Cooper Danielle Smith Sophie Connor Inez Hickman
  Under 16       43.63 40.85 35.25 33.96
                 
                 
22 Medley Relay Boys  4x50m  4 Sebastian O'Connell Frankie Fenwick Adam Simpson Matthew Kenealy
          34.37 40.83 34.41 38.17
                 
                 
23 Freestyle Relay Girls  4x50m  4 Lauren Murphy Amanda Healy Emma Shewell-Cooper Brooke Killick
  Under 14       38.64 36.29 35.80 31.58
                 
                 
24 Freestyle Relay Boys  4x50m  6 Connor Creeley Robert Branch Matthew Kenealy Daniel Mackey
          31.50 37.50 40.37 39.67
                 
                 
25 Breaststroke Girls  100m  5 Rachel Cunnane      
  Open       1:28.58 (41.61 / 46.97)    
26 Breaststroke Boys  100m  2 Wray Shewell-Cooper      
          1:16.48 (36.50 / 39.98)    
27 Butterfly Girls  50m  1 Natalie Connor      
  Under 12       40.51 (17.64 / 22.87)    
28 Butterfly Boys  50m  4 Robert McLean      
          52.63 (22.72 / 29.91)    
29 Backstroke Girls  100m  5 Inez Hickman      
  Under 16       1:27.20 (42.16 / 45.04)    
30 Backstroke Boys  100m  2 Sebastian O'Connell      
          1:14.06 (36.29 / 37.77)    
31 Freestyle Girls  100m  3 Brooke Killick      
  Under 14       1:10.01 (33.70 / 36.31)    
32 Freestyle Boys  100m  6 Daniel Mackey      
          1:30.82 (40.68 / 50.14)    
33 Butterfly Girls  100m  2 Kate Gardner      
  Open       1:13.29 (34.01 / 39.28)    
34 Butterfly Boys  100m  DQ Shaun Brissenden      
          1:06.48 (31.21 / 35.27)    
35 Freestyle Girls  50m  2 Natalie Connor      
  Under 12       35.42 (16.97 / 18.45)    
36 Freestyle Boys  50m  3 Ross Willoughby-Young      
          38.45 (17.88 / 20.57)    
37 Breaststroke Girls  100m  2 Danielle Smith      
  Under 16       1:27.45 (41.40 / 46.05)    
38 Breaststroke Boys  100m  3 Sebastian O'Connell      
          1:28.48 (41.58 / 46.90)    
39 Backstroke Girls  100m  6 Amanda Healy      
  Under 14       1:31.01 (43.05 / 47.96)    
40 Backstroke Boys  100m  5 Connor Creeley      
          1:26.61 (41.47 / 45.14)    
41 Freestyle Relay Girls  4x50m  1 Kate Gardner Sophie Connor Rachel Cunnane Laura Fairhead
  Open       30.37 30.65 32.63 30.74
                 
                 
42 Freestyle Relay Boys  4x50m  4 Shaun Brissenden Jake Killick Simon Wright Wray Shewell-Cooper
          28.08 29.01 29.42 27.18
                 
                 
43 Medley Relay Girls  4x50m  2 Annie Shewell-Cooper Jade Murphy Natalie Connor Sophie Barber
  Under 12       50.13 54.70 40.81 43.33
                 
                 
44 Medley Relay Boys  4x50m  DQ Richard Mills Michael Batey Robert McLean Ross Willoughby-Young
          50.90 53.88 53.65 39.72
                 
                 
45 Freestyle Relay Girls  4x50m  4 Danielle Smith Brooke Killick Inez Hickman Sophie Connor
  Under 16       32.78 32.89 35.23 31.17
                 
                 
46 Freestyle Relay Boys  4x50m  3 Sebastian O'Connell Robert Branch Adam Simpson Frankie Fenwick
          30.11 37.82 28.93 29.35
                 
                 
47 Medley Relay Girls  4x50m  DQ Amanda Healy Lauren Murphy Brooke Killick Emma Shewell-Cooper
  Under 14       42.64 50.94 40.07 35.74
                 
                 
48 Medley Relay Boys  4x50m  6 Connor Creeley Robert Branch Matthew Kenealy Daniel Mackey
          38.72 47.78 46.12 42.99
                 
                 
49 Squadron Mixed  8x25m  3 Natalie Connor Brooke Killick Danielle Smith Kate Gardner
          16.01 14.43 14.19 13.12
                 
                 
          Ross Willoughby-Young Connor Creeley Adam Simpson Wray Shewell-Cooper
          18.39 14.90 13.46 12.77