Herts Majors Round 1 Sat 6th January 2007 - Furzefield
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  100m  1 Laura Fairhead      
  Open       1:04.86 (30.56 / 34.30)    
2 Freestyle Boys  100m  5 Shaun Brissenden      
          1:00.03 (28.19 / 31.84)    
3 Backstroke Girls  50m  4 Jade Murphy      
  Under 12       43.40 (21.04 / 22.36)    
4 Backstroke Boys  50m  6 Richard Mills      
          50.20 (21.04 / 29.16)    
5 Butterfly Girls  100m  1 Sophie Connor      
  Under 16       1:15.32 (33.99 / 41.33)    
6 Butterfly Boys  100m  6 Lewis Taylor      
          1:35.39 (42.29 / 53.10)    
7 Breaststroke Girls  100m  4 Brooke Killick      
  Under 14       1:33.03 (43.48 / 49.55)    
8 Breaststroke Boys  100m  5 Connor Creeley      
          1:37.58 (45.49 / 52.09)    
9 Backstroke Girls  100m  1 Laura Fairhead      
  Open       1:13.92 (35.21 / 38.71)    
10 Backstroke Boys  100m  6 Jake Killick      
          1:13.79 (35.20 / 38.59)    
11 Breaststroke Girls  50m  5 Sophie Barber      
  Under 12       1:04.46 (23.43 / 81.03)    
12 Breaststroke Boys  50m  5 Andrew Bays      
          58.50 (23.74 / 34.76)    
13 Freestyle Girls  100m  5 Danielle Smith      
  Under 16       1:09.05 (33.17 / 35.88)    
14 Freestyle Boys  100m  6 Todd Chadwell      
          1:20.15 (31.65 / 48.50)    
15 Butterfly Girls  100m  NS        
  Under 14              
16 Butterfly Boys  100m  NS        
            #VALUE!    
17 Medley Relay Girls  4x50m  3 Laura Fairhead Kate Gardner Anna-Marie Linnell Rachel Cunnane
  Open       35.64 39.47 36.72 31.91
                 
                 
18 Medley Relay Boys  4x50m  5 Jake Killick Wray Shewell-Cooper Shaun Brissenden Simon Wright
          34.89 34.22 29.98 29.17
                 
                 
19 Freestyle Relay Girls  4x50m  4 Annie Shewell-Cooper Sophie Barber Natalie Connor Jade Murphy
  Under 12       42.78 44.78 34.20 36.62
                 
                 
20 Freestyle Relay Boys  4x50m  DQ Robert McLean Harry James Andrew Bays Richard Mills
          44.55 46.37 57.39 40.19
                 
                 
21 Medley Relay Girls  4x50m  3 Lucy Middleton Danielle Smith Sophie Connor Inez Hickman
  Under 16       37.58 40.34 35.04 33.95
                 
                 
22 Medley Relay Boys  4x50m  6 Adam Theobald Sebastian O'Connell Lewis Taylor Peter Alves-Attree
          44.16 39.81 42.39 39.66
                 
                 
23 Freestyle Relay Girls  4x50m  6 Jasmine Cooper Lucy Theobald Caitlin Archbold Brooke Killick
  Under 14       36.97 37.19 37.37 31.51
                 
                 
24 Freestyle Relay Boys  4x50m  5 Todd Chadwell Daniel Mackey Peter Alves-Attree Connor Creeley
          36.75 38.93 40.40 32.19
                 
                 
25 Breaststroke Girls  100m  3 Rachel Cunnane      
  Open       1:28.45 (41.84 / 46.61)    
26 Breaststroke Boys  100m  2 Wray Shewell-Cooper      
          1:15.93 (35.55 / 40.38)    
27 Butterfly Girls  50m  1 Natalie Connor      
  Under 12       39.45 (20.87 / 18.58) Results  
28 Butterfly Boys  50m  4 Robert McLean    1st Hemel Hempsted 110
          49.92 (20.19 / 29.73)  2nd Bishops Stortford 153
29 Backstroke Girls  100m  4 Sophie Connor    3rd Costa 156
  Under 16       1:20.68 (38.97 / 41.71)  4th Cheshunt 186
30 Backstroke Boys  100m  4 Sebastian O'Connell    5th Potters Bar 211
          1:17.30 (37.81 / 39.49)  6th Harpenden 230
31 Freestyle Girls  100m  2 Brooke Killick      
  Under 14       1:09.56 (33.34 / 36.22) First Places    6
32 Freestyle Boys  100m  6 Todd Chadwell   Personal Bests   17
          1:23.67 (39.53 / 44.14) No Previous Times    1
33 Butterfly Girls  100m  3 Kate Gardner      
  Open       1:13.72 (33.25 / 40.47)    
34 Butterfly Boys  100m  4 Shaun Brissenden      
          1:07.42 (30.45 / 36.97)    
35 Freestyle Girls  50m  1 Natalie Connor      
  Under 12       35.53 (18.03 / 17.50)    
36 Freestyle Boys  50m  5 Richard Mills      
          40.19 (18.18 / 22.01)    
37 Breaststroke Girls  100m  1 Danielle Smith      
  Under 16       1:25.35 (40.98 / 44.37)    
38 Breaststroke Boys  100m  4 Sebastian O'Connell      
          1:27.36 (39.96 / 47.40)    
39 Backstroke Girls  100m  DQ Jasmine Cooper      
  Under 14       1:35.26 (38.79 / 56.47)    
40 Backstroke Boys  100m  4 Connor Creeley      
          1:25.04 (48.53 / 36.51)    
41 Freestyle Relay Girls  4x50m  3 Kate Gardner Rachel Cunnane Anna-Marie Linnell Laura Fairhead
  Open       30.66 32.50 32.71 29.72
                 
                 
42 Freestyle Relay Boys  4x50m  5 Wray Shewell-Cooper Shaun Brissenden Simon Wright Jake Killick
          28.10 27.30 29.68 28.08
                 
                 
43 Medley Relay Girls  4x50m  4 Annie Shewell-Cooper Sophie Barber Natalie Connor Jade Murphy
  Under 12       49.14 1:06.23 42.46 37.99
                 
                 
44 Medley Relay Boys  4x50m  5 Harry James Andrew Bays Robert McLean Richard Mills
          52.41 1:02.22 49.73 41.38
                 
                 
45 Freestyle Relay Girls  4x50m  4 Sophie Connor Inez Hickman Lucy Middleton Danielle Smith
  Under 16       32.03 34.64 34.49 31.91
                 
                 
46 Freestyle Relay Boys  4x50m  6 Sebastian O'Connell Daniel Mackey Lewis Taylor Adam Theobald
          30.52 39.23 37.01 33.16
                 
                 
47 Medley Relay Girls  4x50m  6 Jasmine Cooper Brooke Killick Caitlin Archbold Lucy Theobald
  Under 14       43.71 44.09 46.31 37.43
                 
                 
48 Medley Relay Boys  4x50m  6 Connor Creeley Todd Chadwell Peter Alves-Attree Daniel Mackey
          39.74 47.75 50.08 43.00
                 
                 
49 Squadron Mixed  8x25m  4 Natalie Connor Brooke Killick Danielle Smith Laura Fairhead
              14.53 14.00
                 
                 
          Richard Mills Connor Creeley Sebastian O'Connell Wray Shewell-Cooper
              13.37 12.25