Herts Majors Round 2 Sat 2nd February 2008
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  100m  2 Laura Fairhead      
  Open       1:06.43 (32.29 / 34.14)    
2 Freestyle Boys  100m  3 Jake Killick      
          59.22 (28.48 / 30.74)    
3 Backstroke Girls  25m  6 Anna Church      
  Under 12       20.36      
4 Backstroke Boys  25m  4 Max Ashton    1st Berkhamsted Barra 124
          21.22    2nd Potters Bar 148
5 Butterfly Girls  100m  1 Sophie Connor    3rd Stevenage 'B' 159
  Under 16       1:14.06 (35.60 / 38.46)  4th Ware 189
6 Butterfly Boys  100m  4 Connor Creeley    5th Broxbourne 207
          1:31.25 (39.67 / 51.58)  6th Watford 'B' 215
7 Breaststroke Girls  100m  DQ Gabriella Fenwick      
  Under 14       1:39.22 (46.50 / 52.72)  First Places      7
8 Breaststroke Boys  100m  2 Todd Chadwell    Personal Bests    37
          1:33.91 (43.40 / 50.51)    
9 Backstroke Girls  100m  2 Laura Fairhead      
  Open       1:15.57 (37.54 / 38.03)    
10 Backstroke Boys  100m  6 Jake Killick      
          1:16.34 (37.57 / 38.77)    
11 Breaststroke Girls  25m  4 Katie Gormley      
  Under 12       23.12      
12 Breaststroke Boys  25m  4 Michael Batey      
          22.19      
13 Freestyle Girls  100m  2 Danielle Smith      
  Under 16       1:09.06 (32.57 / 36.49)    
14 Freestyle Boys  100m  2 Frankie Fenwick      
          1:06.73 (30.89 / 35.84)    
15 Butterfly Girls  50m  5 Emma Shewell-Cooper      
  Under 14       41.31      
16 Butterfly Boys  50m  3 Matthew Kenealy      
          42.06      
17 Medley Relay Girls  4x25m  3 Laura Fairhead Rachel Cunnane Sophie Connor Danielle Smith
  Open       17.58 18.81 15.44 14.21
                 
                 
18 Medley Relay Boys  4x25m  6 Jake Killick Wray Shewell-Cooper Simon Wright Sebastian O'Connell
          16.71 16.40 14.29 13.11
                 
                 
19 Freestyle Relay Girls  4x25m  4 Katie Gormley Anna Church Annie Shewell-Cooper Natalie Connor
  Under 12       18.65 17.44 18.19 15.91
                 
                 
20 Freestyle Relay Boys  4x25m  2 Michael Batey Robert McLean Andrew Healy Aryan Alekasir
          17.06 17.83 17.82 16.40
                 
                 
21 Medley Relay Girls  4x25m  1 Brooke Killick Danielle Smith Sophie Connor Inez Hickman
  Under 16       18.53 18.20 15.35 15.13
                 
                 
22 Medley Relay Boys  4x25m  3 Connor Creeley Sebastian O'Connell Frankie Fenwick Robert Branch
          18.05 18.29 15.22 16.09
                 
                 
23 Freestyle Relay Girls  4x25m  3 Niamh Gormley Amanda Healy Gabriella Fenwick Emma Shewell-Cooper
  Under 14       16.26 16.07 15.42 16.30
                 
                 
24 Freestyle Relay Boys  4x25m  3 Max Ashton Robert Branch Matthew Kenealy Todd Chadwell
          17.07 16.20 17.03 14.65
                 
                 
25 Breaststroke Girls  100m  3 Rachel Cunnane      
  Open       1:29.47 (42.13 / 47.34)    
26 Breaststroke Boys  100m  3 Wray Shewell-Cooper      
          1:17.35 (35.97 / 41.38)    
27 Butterfly Girls  25m  3 Natalie Connor      
  Under 12       18.32      
28 Butterfly Boys  25m  4 Robert McLean      
          20.56      
29 Backstroke Girls  100m  4 Brooke Killick      
  Under 16       1:20.00 (38.13 / 41.87)    
30 Backstroke Boys  100m  1 Sebastian O'Connell      
          1:13.19 (35.60 / 37.59)    
31 Freestyle Girls  100m  3 Gabriella Fenwick      
  Under 14       1:13.88 (34.87 / 39.01)    
32 Freestyle Boys  100m  3 Todd Chadwell      
          1:15.93 (34.85 / 41.08)    
33 Butterfly Girls  100m  2 Sophie Connor      
  Open       1:16.41 (35.09 / 41.32)    
34 Butterfly Boys  100m  4 Simon Wright      
          1:11.68 (32.73 / 38.95)    
35 Freestyle Girls  25m  4 Natalie Connor      
  Under 12       15.97      
36 Freestyle Boys  25m  3 Aryan Alekasir      
          17.00      
37 Breaststroke Girls  100m  1 Danielle Smith      
  Under 16       1:25.25 (40.16 / 45.09)    
38 Breaststroke Boys  100m  2 Sebastian O'Connell      
          1:26.56 (40.36 / 46.20)    
39 Backstroke Girls  100m  4 Amanda Healy      
  Under 14       1:28.25 (42.81 / 45.44)    
40 Backstroke Boys  100m  4 Matthew Kenealy      
          1:30.47 (43.32 / 47.15)    
41 Freestyle Relay Girls  4x25m  1 Inez Hickman Sophie Connor Brooke Killick Laura Fairhead
  Open       15.55 14.31 14.00 14.49
                 
                 
42 Freestyle Relay Boys  4x25m  2 Jake Killick Simon Wright Frankie Fenwick Wray Shewell-Cooper
          13.21 13.24 13.26 12.36
                 
                 
43 Medley Relay Girls  4x25m    Annie Shewell-Cooper Katie Gormley Natalie Connor Anna Church
  Under 12       22.17 23.51 19.40 17.41
                 
                 
        3 Annie Shewell-Cooper Katie Gormley Natalie Connor Anna Church
          21.92 23.70 17.55 17.49
                 
                 
44 Medley Relay Boys  4x25m  3 Max Ashton Andrew Healy Michael Batey Aryan Alekasir
          23.25 24.28 20.84 17.10
                 
                 
45 Freestyle Relay Girls  4x25m  1 Danielle Smith Brooke Killick Inez Hickman Sophie Connor
  Under 16       15.14 14.13 15.60 14.03
                 
                 
46 Freestyle Relay Boys  4x25m  2 Sebastian O'Connell Connor Creeley Robert Branch Frankie Fenwick
          13.42 14.31 15.78 12.98
                 
                 
47 Medley Relay Girls  4x25m  3 Amanda Healy Gabriella Fenwick Emma Shewell-Cooper Niamh Gormley
  Under 14       18.56 21.24 18.52 15.99
                 
                 
48 Medley Relay Boys  4x25m  2 Matthew Kenealy Robert Branch Robert McLean Todd Chadwell
          19.05 21.00 20.34 14.39
                 
                 
49 Squadron Mixed  8x25m  1 Natalie Connor Gabriella Fenwick Brooke Killick Laura Fairhead
          15.66 15.90 14.23 14.12
                 
                 
          Aryan Alekasir Todd Chadwell Frankie Fenwick Wray Shewell-Cooper
          16.91 14.47 13.03 12.56