Herts Majors Round 2 Sat 3rd February 2007 - Hemel Hempstead
No Event     Pos Swimmer      
1 Freestyle Girls  100m  1 Laura Fairhead      
  Open       1:04.21 (30.82 / 33.39)    
2 Freestyle Boys  100m  4 Shaun Brissenden      
          59.72 (28.26 / 31.46)  Result   
3 Backstroke Girls  50m  4 Jade Murphy    1st Hemel Hempstead 100
  Under 12       43.37 (0.00 / 43.37)  2nd Hoddesdon 112
4 Backstroke Boys  50m  5 Richard Mills    3rd Costa 157
          50.68 (0.00 / 50.68)  4th Watford 191
5 Butterfly Girls  100m  4 Sophie Connor    5th Potters Bar 205
  Under 16       1:14.51 (34.51 / 40.00)  6th Tring 278
6 Butterfly Boys  100m  5 Adam Simpson      
          1:15.98 (33.57 / 42.41)  First Places      1
7 Breaststroke Girls  100m  5 Gabriella Fenwick    PBs    21
  Under 14       1:43.60 (47.80 / 55.80)  NPTs      5
8 Breaststroke Boys  100m  6 Todd Chadwell      
          1:38.54 (45.85 / 52.69)    
9 Backstroke Girls  100m  3 Laura Fairhead      
  Open       1:15.41 (37.45 / 37.96)    
10 Backstroke Boys  100m  5 Jake Killick      
          1:13.61 (35.67 / 37.94)    
11 Breaststroke Girls  50m  4 Jade Murphy      
  Under 12       55.59 (0.00 / 55.59)    
12 Breaststroke Boys  50m  5 Michael Batey      
          55.43 (0.00 / 55.43)    
13 Freestyle Girls  100m  5 Danielle Smith      
  Under 16       1:10.87 (33.13 / 37.74)    
14 Freestyle Boys  100m  5 Frankie Fenwick      
          1:06.03 (30.64 / 35.39)    
15 Butterfly Girls  100m  4 Brooke Killick      
  Under 14       1:25.97 (38.49 / 47.48)    
16 Butterfly Boys  100m  6 Oliver James      
          1:41.57 (45.45 / 56.12)    
17 Medley Relay Girls  4x50m  4 Laura Fairhead Danielle Smith Kate Gardner Rachel Cunnane
  Open       36.82 40.63 33.03 32.53
                 
                 
18 Medley Relay Boys  4x50m  4 Lewis Taylor Jake Killick Shaun Brissenden Simon Wright
          43.54 40.38 30.65 28.64
                 
                 
19 Freestyle Relay Girls  4x50m  3 Jade Murphy Niamh Gormley Sophie Barber Natalie Connor
  Under 12       38.36 39.12 42.93 34.01
                 
                 
20 Freestyle Relay Boys  4x50m  5 Robert McLean Andrew Healy Michael Batey Richard Mills
          47.64 42.94 47.22 40.46
                 
                 
21 Medley Relay Girls  4x50m  4 Lucy Middleton Danielle Smith Sophie Connor Inez Hickman
  Under 16       38.36 41.34 35.07 33.18
                 
                 
22 Medley Relay Boys  4x50m  5 Lewis Taylor Sebastian O'Connell Frankie Fenwick Adam Simpson
          42.80 40.46 35.83 29.30
                 
                 
23 Freestyle Relay Girls  4x50m  5 Gabriella Fenwick Amanda Healy Lauren Murphy Brooke Killick
  Under 14       36.54 37.13 35.15 32.78
                 
                 
24 Freestyle Relay Boys  4x50m  6 Todd Chadwell Daniel Mackey Matthew Kenealy Oliver James
          36.32 40.48 37.71 38.44
                 
                 
25 Breaststroke Girls  100m  4 Rachel Cunnane      
  Open       1:28.37 (42.11 / 46.26)    
26 Breaststroke Boys  100m  6 Jake Killick      
          1:27.87 (41.64 / 46.23)    
27 Butterfly Girls  50m  2 Natalie Connor      
  Under 12       40.50      
28 Butterfly Boys  50m  4 Robert McLean      
          53.10      
29 Backstroke Girls  100m  5 Sophie Connor      
  Under 16       1:20.75 (38.67 / 42.08)    
30 Backstroke Boys  100m  3 Sebastian O'Connell      
          1:16.40 (37.29 / 39.11)    
31 Freestyle Girls  100m  3 Brooke Killick      
  Under 14       1:10.38 (33.82 / 36.56)    
32 Freestyle Boys  100m  6 Oliver James      
          1:22.36 (40.70 / 41.66)    
33 Butterfly Girls  100m  2 Kate Gardner      
  Open       1:14.12 (33.98 / 40.14)    
34 Butterfly Boys  100m  2 Shaun Brissenden      
          1:06.30 (31.26 / 35.04)    
35 Freestyle Girls  50m  2 Natalie Connor      
  Under 12       35.86      
36 Freestyle Boys  50m  5 Richard Mills      
          41.08      
37 Breaststroke Girls  100m  2 Danielle Smith      
  Under 16       1:27.04 (41.48 / 45.56)    
38 Breaststroke Boys  100m  3 Sebastian O'Connell      
          1:28.23 (40.89 / 47.34)    
39 Backstroke Girls  100m  5 Amanda Healy      
  Under 14       1:31.19 (43.80 / 47.39)    
40 Backstroke Boys  100m  6 Matthew Kenealy      
          1:35.41 (45.16 / 50.25)    
41 Freestyle Relay Girls  4x50m  3 Kate Gardner Rachel Cunnane Sophie Connor Laura Fairhead
  Open       30.80 33.40 31.21 29.85
                 
                 
42 Freestyle Relay Boys  4x50m  4 Shaun Brissenden Frankie Fenwick Simon Wright Jake Killick
          28.20 29.09 29.80 28.00
                 
                 
43 Medley Relay Girls  4x50m  4 Niamh Gormley Jade Murphy Natalie Connor Sophie Barber
  Under 12       50.23 56.53 42.37 43.38
                 
                 
44 Medley Relay Boys  4x50m  4 Richard Mills Andrew Healy Robert McLean Michael Batey
          52.39 1:00.97 58.96 47.57
                 
                 
45 Freestyle Relay Girls  4x50m  5 Sophie Connor Inez Hickman Lucy Middleton Danielle Smith
  Under 16       31.29 34.51 34.21 31.75
                 
                 
46 Freestyle Relay Boys  4x50m  3 Sebastian O'Connell Adam Simpson Lewis Taylor Frankie Fenwick
          30.13 29.69 37.76 29.22
                 
                 
47 Medley Relay Girls  4x50m  5 Amanda Healy Brooke Killick Lauren Murphy Gabriella Fenwick
  Under 14       42.13 44.23 46.18 35.87
                 
                 
48 Medley Relay Boys  4x50m  6 Matthew Kenealy Todd Chadwell Oliver James Daniel Mackey
          44.58 47.31 43.84 40.49
                 
                 
49 Squadron Mixed  8x25m  4 Natalie Connor Brooke Killick Sophie Connor Laura Fairhead
          16.48 14.60 14.29 13.78
                 
                 
          Richard Mills Todd Chadwell Frankie Fenwick Jake Killick
          18.28 16.05 13.19 13.53