George Edwards Memorial Gala Sat 12th April 2008 - Haileybury
No Event     Pos Swimmer      
1 Backstroke Girls  25m  5 Lucy Fishpool      
  Under 10s       26.53      
2 Backstroke Boys  25m  3 Jack Shewell-Cooper      
          23.86      
3 Breaststroke Girls  25m  4 Rebecca Hurley      
  Under 11s       26.11    1st Hoddesdon  84
4 Breaststroke Boys  25m  4 Paul Blakemore    2nd Hertford 112
          27.91    3rd Cheshunt 183
5 Butterfly Girls  50m  5 Sophie Barber    4th Potters Bar 196
  Under 12s       49.65 (22.12 / 27.53)  5th Letchworth 228
6 Butterfly Boys  50m  5 Robert McLean    6th Borehamwood 266
          45.13 (20.64 / 24.49)  First Places     2
7 Freestyle Girls  50m  6 Victoria Fishpool    Personal Bests   32
  Under 13s       48.62 (22.58 / 26.04)  No Previous Times     2
8 Freestyle Boys  50m  5 Richard Mills      
          38.72 (18.81 / 19.91)    
9 Breaststroke Girls  25m  1 Tamzin Luftig      
  Under 10s       25.57      
10 Breaststroke Boys  25m  3 Jack Shewell-Cooper      
          25.60      
11 Butterfly Girls  25m  3 Samantha Over      
  Under 11s       20.28      
12 Butterfly Boys  25m  4 Callum Quilter      
          22.78      
13 Freestyle Girls  50m  DQ Emily Watson      
  Under 12s       43.17   Start #VALUE!    
14 Freestyle Boys  50m  3 Aryan Alekasir      
          36.04 (18.50 / 17.54)    
15 Backstroke Girls  50m  4 Niamh Gormley      
  Under 13       40.33 (20.19 / 20.14)    
16 Backstroke Boys  50m  4 Nicholas Tetlow      
          48.42 (24.00 / 24.42)    
17 Medley Relay Girls  4x25m  3 Tamzin Luftig Jessica Hurley Natasha Carter Lucy Fishpool
  Under 10s       24.36 27.19 31.43 22.30
                 
                 
18 Medley Relay Boys  4x25m  3 Matthew Papa Oliver Watson Jack Shewell-Cooper Paul Blakemore
          23.88 32.58 26.85 19.41
                 
                 
19 Medley Relay Girls  4x25m  3 Georgina Lawson Samantha Over Katie Gormley Rebecca Hurley
  Under 11s       21.81 25.31 21.44 18.57
                 
                 
20 Medley Relay Boys  4x25m  4 Oliver Watson Paul Blakemore Matthew Papa Callum Quilter
          28.12 27.79 26.61 17.99
                 
                 
21 Medley Relay Girls  4x25m  4 Victoria Fishpool Anna Church Emily Watson Eimear Sutton
  Under 12s       25.36 25.32 25.52 20.03
                 
                 
22 Medley Relay Boys  4x25m  4 Xavier Hickman Ross Willoughby-Young Nicholas Tetlow Aryan Alekasir
          23.72 27.26 27.91 17.12
                 
                 
23 Medley Relay Girls  4x50m  4 Annie Shewell-Cooper Sophie Barber Niamh Gormley Samantha Burt
  Under 13s       46.69 59.14 45.34 42.87
                 
                 
24 Medley Relay Boys  4x50m  5 Richard Mills Robert McLean Aryan Alekasir Michael Batey
          48.50  51.28 51.68  35.53
                 
                 
25 Butterfly Girls  25m  4 Jessica Hurley      
  Under 10s       23.65      
26 Butterfly Boys  25m  4 Matthew Papa      
          26.88      
27 Freestyle Girls  25m  3 Georgina Lawson      
  Under 11s       18.64      
28 Freestyle Boys  25m  2 Callum Quilter      
          17.55      
29 Backstroke Girls  50m  DQ Eimear Sutton      
  Under 12s       52.90  turn      
30 Backstroke Boys  50m  4 Ross Willoughby-Young      
          49.27 (24.07 / 25.20)    
31 Breaststroke Girls  50m  6 Samantha Burt      
  Under 13s       56.23 (25.82 / 30.41)    
32 Breaststroke Boys  50m  4 Michael Batey      
          46.61 (22.11 / 24.50)    
33 Freestyle Girls  25m  4 Natasha Carter      
  Under 10s       22.03      
34 Freestyle Boys  25m  4 Oliver Watson      
          20.18      
35 Backstroke Girls  25m  2 Anna Church      
  Under 11s       20.56      
36 Backstroke Boys  25m  4 Paul Blakemore      
          23.80      
37 Breaststroke Girls  50m  3 Katie Gormley      
  Under 12s       51.01 (23.12 / 27.89)    
38 Breaststroke Boys  50m  1 Xavier Hickman      
          53.28 (24.44 / 28.84)    
39 Butterfly Girls  50m  4 Annie Shewell-Cooper      
  Under 13s       47.61 (20.65 / 26.96)    
40 Butterfly Boys  50m  5 Michael Batey      
          45.59 (20.32 / 25.27)    
41 Freestyle Relay Girls  4x25m  3 Lucy Fishpool Natasha Carter Jessica Hurley Tamzin Luftig
  Under 10s       23.00 22.45 19.48 23.22
                 
                 
42 Freestyle Relay Boys  4x25m  5 Jack Shewell-Cooper Paul Blakemore Oliver Watson Matthew Papa
          18.94 21.43 22.44 20.65
                 
                 
43 Freestyle Relay Girls  4x25m  3 Anna Church Georgina Lawson Rebecca Hurley Samantha Over
  Under 11s       17.98 18.85 18.71 17.57
                 
                 
44 Freestyle Relay Boys  4x25m  4 Callum Quilter Jack Shewell-Cooper Paul Blakemore Matthew Papa
          18.03 19.62 18.98 21.46
                 
                 
45 Freestyle Relay Girls  4x25m  5 Emily Watson Sophie Barber Samantha Burt Annie Shewell-Cooper
  Under 12s       20.72 17.92 21.30 18.83
                 
                 
46 Freestyle Relay Boys  4x25m  3 Robert McLean Nicholas Tetlow Ross Willoughby-Young Xavier Hickman
          17.83 18.60 17.31 18.28
                 
                 
47 Freestyle Relay Girls  4x50m  5 Eimear Sutton Victoria Fishpool Anna Church Niamh Gormley
  Under 13s       45.75 54.53 39.46 35.16
                 
                 
48 Freestyle Relay Boys  4x50m  4 Ross Willoughby-Young Nicholas Tetlow Xavier Hickman Richard Mills
          38.57  40.66 43.95 38.80
                 
                 
49 Squadron Girls  8x25m  4 Tamzin Luftig Annie Shewell-Cooper Katie Gormley Natasha Carter
          22.72 18.60 18.42 23.24
          Eimear Sutton Emily Watson Niamh Gormley Samantha Over
          19.09 22.01 15.97 17.30
                 
                 
                 
                 
50 Squadron Boys  8x25m  3 Jack Shewell-Cooper Robert McLean Paul Blakemore Aryan Alekasir
          20.56 17.59 19.59 17.03
          Richard Mills Matthew Papa Michael Batey Callum Quilter
          17.53 20.80 17.29 17.80