Eric Penwill Relay Trophy Sat 16th February 2008 - Southbury Leisure Centre
No Event     Pos Start Shallow Start Shallow Start Shallow Start Shallow
1 Backstroke Squadron Mixed 8 x 25m 7 Rebecca Hurley Matthew Papa Rachel Branch Robert McLean Kate Branley Richard Mills Annie Shewell-Cooper Matthew Kenealy
          23.98 24.41 26.16 22.07 24.87 22.66 20.59 18.14
                         
                         
                         
                         
                         
                         
2 Freestyle Relay Girls 4 x 25m 7 Isobel Harley Lucy Fishpool Bethany Wilderspin Anna Church        
  9 year olds       25.46 23.51 23.20 17.93        
                         
                         
3 Freestyle Relay Boys 4 x 25m 4 James Cubin Jack Shewell-Cooper Matthew Papa Callum Quilter     1st Anaconda 176
          20.29 18.06 19.00 19.52     2nd Hoddesdon 154
                         
                         
4 Medley Relay Girls 4 x 25m 6 Anna Church Katie Gormley Rebecca Hurley Samantha Over     3rd Edmonton Phoenix 136
  Under 11s       20.53 22.70 23.09 18.02     4th Bethnal Green 134
                         
                         
5 Medley Relay Boys 4 x 25m 8 Matthew Papa Robert McLean Nicholas Tetlow James Cubin     5th Harrow & Wealdstone 124
          23.92 23.98 26.12 21.32     6th Enfield 107
                         
                         
6 Backstroke Relay Girls 4 x 25m DQ Abigail Wilderspin Samantha Burt Sophie Barber Niamh Gormley     7th Cheshunt 94
  Under 12s       21.69 23.40 25.60 19.42 2nd Takeover   8th Potters Bar 50
                         
                         
7 Backstroke Relay Boys 4 x 25m 5 Ross Willoughby-Young Xavier Hickman Callum Quilter Michael Batey        
          23.07 23.19 25.25 22.75     Personal Bests (Red) 41
                         
                         
8 Medley Relay Girls 4 x 25m 7 Phoenix Hickman Abigail Wilderspin Annie Shewell-Cooper Kate Branley     No Previous Times 6
  Under 13s       22.20 27.40 22.94 18.87        
                         
                         
9 Medley Relay Boys 4 x 25m 8 Joshua Marsden Matthew Kenealy Ross Willoughby-Young Xavier Hickman        
          23.45 24.24 21.48 18.09        
                         
                         
10 Breaststroke Squadron Mixed 8 x 25m 8 Anna Church Jack Shewell-Cooper Samantha Over Nicholas Tetlow Samantha Burt Michael Batey Phoenix Hickman Joshua Marsden
          26.60 27.39 24.65 24.80 25.45 22.75 22.96 24.45
                         
                         
                         
                         
                         
                         
11 Medley Relay Girls 4 x 25m DQ Bethany Wilderspin Rachel Branch Isobel Harley Rebecca Hurley        
  9 year olds       29.11 26.76 36.42 18.02 Fly Legs      
                         
                         
12 Medley Relay Boys 4 x 25m DQ Jack Shewell-Cooper James Cubin Matthew Papa Callum Quilter        
          25.00 28.36 24.71 19.03 Breast Arms      
                         
                         
13 Backstroke Relay Girls 4 x 25m 8 Samantha Over Katie Gormley Lucy Fishpool Isobel Harley        
  Under 11s       21.66 22.20 26.52 31.18        
                         
                         
14 Backstroke Relay Boys 4 x 25m 7 Nicholas Tetlow Robert McLean James Cubin Callum Quilter        
          23.41 23.50 26.10 24.75        
                         
                         
15 Medley Relay Girls 4 x 25m DQ Samantha Burt Sophie Barber Niamh Gormley Abigail Wilderspin        
  Under 12s       24.88 26.88 19.96 19.29 Breast 2 Strokes Underwater      
                         
                         
16 Medley Relay Boys 4 x 25m 6 Ross Willoughby-Young Xavier Hickman Richard Mills Michael Batey        
          23.66 25.34 23.78 16.31        
                         
                         
17 Freestyle Relay Girls 4 x 25m DQ Annie Shewell-Cooper Niamh Gormley Kate Branley Phoenix Hickman        
  Under 13s       18.71 15.87 19.22 17.14 3rd Takeover      
                         
                         
18 Freestyle Relay Boys 4 x 25m 7 Joshua Marsden Ross Willoughby-Young Matthew Kenealy Richard Mills        
          18.28 17.85 16.75 17.57        
                         
                         
19 Butterfly Squadron Mixed 8 x 25m 6 Anna Church Callum Quilter Katie Gormley Robert McLean Sophie Barber Michael Batey Phoenix Hickman Matthew Kenealy
          20.74 26.69 22.26 21.81 23.03 21.42 21.17 18.91
                         
                         
                         
                         
                         
                         
20 Breaststroke Relay Girls 4 x 25m 6 Bethany Wilderspin Jessica Hurley Rebecca Hurley Isobel Harley        
  9 year olds       38.86 27.47 27.44 36.22        
                         
                         
21 Breaststroke Relay Boys 4 x 25m DQ Matthew Papa Jack Shewell-Cooper James Cubin Nicholas Tetlow        
          27.04 28.30 29.82 25.43 Start      
                         
                         
22 Freestyle Relay Girls 4 x 25m 8 Katie Gormley Samantha Over Bethany Wilderspin Rachel Branch        
  Under 11s       18.94 18.31 24.92 23.24        
                         
                         
23 Freestyle Relay Boys 4 x 25m 4 Robert McLean Nicholas Tetlow Callum Quilter Matthew Papa        
          18.63 19.09 18.37 19.41        
                         
                         
24 Freestyle Relay Girls 4 x 25m 8 Annie Shewell-Cooper Sophie Barber Samantha Burt Niamh Gormley        
  Under 12s       19.19 18.41 20.36 16.26        
                         
                         
25 Freestyle Relay Boys 4 x 25m 4 Xavier Hickman Matthew Kenealy Joshua Marsden Richard Mills        
          19.47 15.94 18.32 17.50        
                         
                         
26 Butterfly Relay Girls 4 x 25m DQ Samantha Burt Abigail Wilderspin Niamh Gormley Kate Branley        
  Under 13s       23.79 22.06 20.89 25.54        
                         
                         
27 Butterfly Relay Boys 4 x 25m DQ Michael Batey Joshua Marsden Ross Willoughby-Young Richard Mills        
          20.85 23.56 21.76 21.58 3rd Takeover      
                         
                         
28 Freestyle Squadron Mixed 8 x 25m 6 Rachel Branch James Cubin Lucy Fishpool Robert McLean Sophie Barber Nicholas Tetlow Phoenix Hickman Xavier Hickman
          22.70 22.50 25.69 19.50 18.09 19.60 17.07 19.59